Reklama

Úterý 11. srpna 2020, svátek má Zuzana, venku je 21 °C

Řidiči se od minulého týdne potýkají s několika uzavírkami. Neprojedou přes Osmek, vyhnout se musejí i Čekyni

Zprávy z regionu

4.3.2020 aktualizováno 15.3.2020 20:06

Autor: red

Není to jednoduché, bezproblémové, ani krátké. Nutné ale bezesporu. Řeč je o dalších uzavírkách, s nimiž se musí od minulého týdne vypořádat řidiči v Přerově. Investice Vodovodů a kanalizací uzavřela přerovskou ulici Osmek a silnici v Čekyni.

Foto: Magistrát města Přerova

V pondělí 9. března došlo k úplnému uzavření hlavní krajské silnice v Čekyni, kde se pokračuje s budováním kanalizace. Po dobu čtyř měsíců budou postupně zavřeny i místní komunikace, protože se tam mají stavět jednotlivé kanalizační stoky. Řidiči místní částí až do 12. července prakticky vůbec neprojedou, takže budou muset jezdit přes Žeravice. Složitější situace nastala i s autobusovou dopravou. Linka MHD zajíždí od prvního dne uzavírky až do 29. března přes Žeravice a Lhotku na zastávku Čekyně-dolní konec, takže všichni cestující musí absolvovat delší trasu ze svého bydliště na tuto zastávku. Situace by se měla částečně zlepšit od 1. dubna, kdy tato linka začne zajíždět do centra obce na zastávku Čekyně-škola. Od 22. dubna přijde další změna v jízdním řádu této linky, která má jezdit z důvodu uzavírky ulice Jabloňová pouze na trase Přerov-Čekyně, zastávka škola a bude jezdit mimo Žeravice. Příměstská linka číslo 513 nebude přes obec projíždět vůbec a pojede trasu Přerov, Předmostí, Žeravice, Penčice, Tršice, Lipňany a zpět - také po dobu čtyř měsíců. K této změně jsou vydány výlukové jízdní řády, kde byly uvedeny zastávky a časy spojů. Místní část Čekyně se takto uzavírá kvůli velké investiční akci společnosti Vodovody a kanalizace Přerov, která za 162 milionů korun buduje několik staveb, které postupně přivedou kanalizaci nejen do Čekyně, ale také do obcí na Lipnicku v trase Dolní Újezd-Skoky-Staměřice a do hranické místní části Lhotka. V první části je v plánu vybudování splaškové kanalizace v Čekyni v celkové délce 5796 metrů i stavba čističky, která má v budoucnu čistit také odpadní vody z místní části Penčice a blízkých obcí Lhotka a Zábeštní Lhota.

Také v přerovské ulici Osmek se od 9. března rekonstruuje kanalizační stoka, což ulici uzavřelo až do 20. května. Řidiči jsou nuceni využít objízdnou trasu vedoucí po místní komunikaci v ulici Kopaniny, dále po III/04724 v ulici Velká Dlážka až po I/47 směrem na Lýsky a Prosenice, a to obousměrně. Změnu doznaly i jízdní řády autobusů městské a příměstské dopravy. Cestující se více dozví na stránkách dopravce a v systému celorepublikového portálu IDOS. Měli by ale počítat s tím, že kvůli uzavírkám bude u linek MHD číslo 104 a 106 bez náhrady zrušena zastávka Přerov, Kopaniny, ZTŠ.

 

red

Reklama

DUHA KLUB DLAŽKA

Katalog firem » Kultura » Agentury, organizace

Zájmový mezinárodní klub, je členem sdružení DUHA. Akce probíhají formou sportovních klání, kulturních večerů, jedno i vícedenních pobytů. Tábory pro děti, mládež, pro rodiče s dětmi.