Reklama

Pátek 21. února 2020, svátek má Lenka, venku je 5.5 °C

Radní oblečou dresy a kopačky a na novém školním hřišti si poměří síly s fotbalovými legendami

Zprávy z regionu

30.9.2019

red: red

Radní ve sportovních dresech vyběhnou v pátek 4. října na nové fotbalové hřiště u Základní školy Za Mlýnem, aby poměřili své síly s týmem přerovských fotbalových osobností. Utkání, které začne úderem půl jedenácté, se stane součástí slavnostního otevření nového školního sportoviště.

Foto: Magistrát města Přerova

Ještě předtím, od deseti hodin, vyzkouší nové fotbalové hřiště žáci druhé a třetí třídy této školy. Odpoledne pak bude pokračovat program, kam jsou zváni i rodiče.

"Otevření hřiště jsme pojali slavnostně. Radní výzvu, zahrát si fotbal s legendami, ochotně přijali. Počítáme s tím, že se zapojí i dvě radní - ženy. Na atraktivní utkání se přijede podívat i hejtman Olomouckého kraje," řekl náměstek přerovského primátora Petr Kouba. V odpolední části se pak mohou zájemci těšit na další fotbalové utkání. Tentokrát žáků čtvrté a páté třídy, které startuje ve 12 hodin. Poté je na programu sportovní odpoledne, které si užijí především děti z družiny. Chybět nebudou ukázky kroužků, které škola nabízí – miniházené, basketbalu a dalších.

Revitalizace školního hřiště byla zahájena v březnu letošního roku a dokončena 30. srpna. Investiční náklady dosáhly částky 23 milionů 579 tisíc korun. Hřiště se sportovišti bude primárně využíváno pro výuku tělesné výchovy a odpoledne zde žáci školy se sportovním zaměřením budou trénovat. Předpokládá se, že od jara bude kurty s umělým povrchem za předem stanovených podmínek využívat i veřejnost.

A jaká nová či zmodernizovaná sportoviště se na školním hřišti nacházejí? Je tu hřiště na malou kopanou s travnatým povrchem a přilehlé multifunkční hřiště s umělým povrchem, kde lze hrát tenis, volejbal, či streetball. Nechybí atletická běžecká dráha se čtyřmi dráhami, sektor skoku do dálky a pro nejmenší děti bylo vytvořeno hřiště, na němž je houpačka, kolotoč, trampolína a skákací panák. V ceně, které město za nové sportoviště zaplatilo, jsou i lavičky, odpadkové koše, oplocení, buňka pro správce, vybudování retenční nádrže a podobně. A hřiště má i jednu vychytávku - obnovená travnatá plocha hřiště je totiž doplněna automatickým závlahovým systémem, který je zásobován nově postavenou přípojkou z vodního toku Strhanec.

redred

Reklama

RESTAURANT ROUTE 66

Katalog firem » Restaurace, stravování » Restaurace

Tento víkend Vás zveme na BURGERMANII. Těšit se můžete na hovězí, vepřové, kuřecí, sýrové a další burgery….Na čepu Pilsner Urquell, Zubr a další… Těšíme se na Vás v pátek od 17 hod, sobota a neděle od 10 hod.