Reklama

Pátek 29. května 2020, svátek má Maxmilián, venku je 10.4 °C

Radní chtějí koupit kancelářskou budovu na náměstí TGM

Zprávy z regionu

16.1.2020

Autor: red

Budovu na Masarykově náměstí číslo 16, v níž sídlí několik firem a také část úřadu, chtějí radní získat do majetku města. Dnes (16.1.) se na tom jednomyslně shodli. Přestěhovat by se tam podle jejich plánů měla zhruba polovina magistrátu, úředníci mají zaplnit všech šest podlaží. Nemovitost má v současné době pět vlastníků, dohromady by jim město muselo zaplatit 41 milionů 160 tisíc korun. Případnou koupi ještě budou v pondělí 3. února schvalovat zastupitelé, kteří už vloni se záměrem souhlasili.

Vzhledem k tomu, že budova pochází z konce šedesátých let minulého století a za padesát let do ní nebylo téměř vůbec investováno, bude nutná investice v podobě rekonstrukce. "Zastupitelům řekneme i hrubý odhad nákladů, protože to je logicky bude zajímat. Všichni už měli možnost si celý objekt, od přízemí až po střechu, detailně prohlédnout a vznášet dotazy," řekl náměstek primátora Michal Zácha. Podle něj není vyloučené, že bude možné čerpat dotační tituly, z nichž by bylo možné spravit fasádu, střechu, nebo vyměnit okna. Následně by měl přijít na řadu interiér, neboť ten už neodpovídá požadavkům současného úřadu. Ideálně by vše mělo být hotové do konce roku 2022. Pro koupi zvedl ruku i primátor Petr Měřínský, neboť podle něj není hospodárné, aby město neustále investovalo do nájmu jednoho patra této budovy. Za dobu, kdy tam část úřadu sídlí, už zaplatilo vlastníkům 16 milionů korun. "Výsledná kupní cena je opravdu velkým kompromisem, podařilo se nám ji vyjednat s majiteli, kteří původně měli vyšší požadavky," uvedl primátor Měřínský.

Nemovitost na Masarykově náměstí 16, vystavěná za socialismu, je dlouhodobě kritizována kvůli svému vzhledu, který narušil historickou podobu náměstí. Radní jsou si vědomi, že zastupitele bude zajímat i to, jakou výslednou podobu by měl objekt dostat, aby se už neumísťoval v nejrůznějších anketách jako "ostuda města Přerova". I na toto téma budou 3. února mluvit.

red

Reklama

Oční ambulance

Katalog firem » Zdravotnictví » Oční ambulance

Oční ambulance pod vedením lékařky MUDr. Taťány Pospíšilové, která je zaměřena na primární péči a nově se zde provádí i moderní vyšetření na OCT. Jako doplněk našich služeb jsou ...