Reklama

Neděle 22. července 2018, svátek má Magdaléna, venku je 20.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

První adventní víkend láká na rozsvěcení stromků, koncerty, dílny, výstavu i na italské delikatesy

Tipy a názory

28.11.2014

Autor: Zuzana Doleželová

Vánoční atmosféra na nás už nějakou dobu dýchá z nejrůznějších obchodů, na dekorace z ozdob či jmelí narážíme na každém kroku, stejně tak na čokoládové figurky na stromeček. A teď konečně nastává doba, kdy můžeme přivítat Vánoce i podle tradice. 30. listopadu je první adventní neděle a čeká nás oblíbené rozsvěcování stromků. První vánoční víkend bude ale pestrý, nabídne i koncerty, výstavu, dílny nebo si můžete vychutnat italskou kuchyni. Hezký víkend!

Foto: Hana Žáčková

Hudební večer s kapelou Pohoda5

Přijďte si dnes užít příjemný večer na hotel FIT do restaurace Harmonie, kde si od 19:30 můžete s přáteli vychutnat hudební večer v podání zpěvačky Ireny Kanovské za doprovodu kapely Pohoda5. Během večera proběhne i křest nového CD Ireny Kanovské. Vstupné je 80 Kč a v ceně je zahrnuto i malé pohoštění. Místa si můžete rezervovat telefonicky nebo osobně na recepci hotelu.

Navštivte Výstavu velkého modelového kolejiště

V areálu DPOV v Přerově na vás o víkendu čeká provozní kolejiště s padesátkou vlakových souprav a výstavka rukodělných modelů. Tentokrát bude kolejiště a provoz na něm situován do období druhé poloviny minulého století. Po dobu výstavy bude zajištěn prodej železničních modelů a doplňků. Dospělí a mládež zaplatí za vstup 50 Kč, děti do 10 let 10 Kč. Příchod na výstavu je novým jižním podchodem pod přerovským nádražím přímo až do areálu DPOV a.s.

Zastavte se na Cukrleti, budou se dělat věnce

Vánoce se nezadržitelně blíží a nedílnou součástí je i vánoční výzdoba. Mezi ni patří také adventní věnce. Jestli máte rádi vůni jehličí a nechcete dávat spoustu peněz za umělé věnce v supermarketu, přijďte si udělat svůj vlastní adventní věneček. S sebou potřebujete větvičky jehličí, polystyrenový kruh, 4 svíčky, podložky pod svíčky, sušené ovoce a ozdoby dle vlastního uvážení a hlavně dobrou náladu :)

Italská kuchyně v restauraci Corso láká na speciality

V sobotu od 15:00 až do půlnoci bude patřit restaurace Corso všem milovníkům italské kuchyně. Nejen že se dobře najíte, ale budete mít možnost vyhrát skvělou cenu. V malém nebo velkém menu najdete pokrmy italské kuchyně, na něž byly suroviny dovezeny přímo z Itálie. A na čem si třeba pochutnáte? V nabídce jsou těstoviny v ořechové omáčce, mozzarela s červeným pestem, slaný koláč, italské sladkosti a lahodná vína.

V neděli se rozsvítí strom na náměstí TGM

V neděli 30. listopadu v 17:00 se na náměstí T. G. Masaryka rozzáří vánoční strom. Kulturní program začíná již v 16:30, kdy zazpívá smíšený pěvecký sbor Vokál. Do 18:00 bude hrát známé hity kapela Re-Vox. V 17:30 se můžete těšit na rozsvícení vyřezávaného betléma vedle Galerie města Přerova, zazní věžní hudba v podání žáků ZUŠ Bedřicha Kozánka a v 18:00 odstartuje výstava Muzea Komenského Vánoce na zámku. Nenechte si tyto vánoční okamžiky utéct.

Užijte si nedělní večer s Add Gospelem

Nedělní večer můžete pojmout odpočinkově. V 18:00 rozezní sál Církve československé husitské v Přerově gospelový soubor Add Gospel Přerov. Desítky sboristů svými anglicky zpívanými písněmi potěší a roztančí určitě všechny návštěvníky. Pod taktovkou Soni Přecechtělové zazní mimo jiné premiérově i dva známé songy Amazing Grace a O Come All Ye Faitfull, které soubor nacvičil právě pro tento předvánoční čas.

Zuzana Doleželová

Reklama

ELSON auto s.r.o.

Katalog firem » Auto - moto

Jsme ryze českou společností, která působí na českém i zahraničním trhu již od roku 1990. Naše společnost je postavena na vlastním vývoji a výrobě kvalitních střešních nosičů a pří...