Reklama

Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav, venku je 0.2 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Prvňáčci dostali dárky, které je mají zabavit a motivovat. Mezi nimi je i Pohádka z kontejneru

Zprávy z regionu

2.11.2021

Autor: red

Neonově žlutý batůžek s dárky doputuje tento týden ke všem přerovským prvňáčkům. Sadu jim posílá společnost EKO-KOM, s níž město Přerov spolupracuje na třídění, recyklaci a využití obalového odpadu. Školáci v látkovém vaku najdou knihu Pohádka z kontejneru, ale také puzzle, záložku, papírové hodiny či skládačku popelářského auta. To všechno je připraveno a vyrobeno tak, aby se děti hravou formou seznámily se smyslem třídění odpadů. Aby věděly, že každý papír z čokolády, sklenice od marmelády, popsaný školní sešit nebo umělohmotná lahev "někam" patří.

Foto: Magistrát města Přerova

Svůj dárek si ze školy odnese každý z 340 prvňáčků, navštěvujících osm škol zřizovaných městem. "Myslím, že by se děti měly jednoduchou a zábavnou formou seznámit s tím, že každá odložená či nepotřebná věc, která je určená k vyhození, má své místo v jiném typu kontejneru. A už by měly chápat, že barevné odlišení odpadových nádob má svůj účel a význam," konstatuje radní Michal Zácha, který dnes ve dvou školách dárky dětem osobně rozdával. Ten se zároveň přimlouvá u rodičů, aby prozatím prvňáčkům třeba po večerech četli z darované knížky a tím je mimoděk v této oblasti života rozvíjeli. A že jsou děti v tomto ohledu vnímavé, potvrzuje i jedna z vyučujících ze základní školy J. A. Komenského v Předmostí Ingrid Lounová, která říká: "My máme v každé třídě nádoby na směsný odpad a zvlášť třídíme papír, na chodbách jsou nádoby pro třídění plastů a skla. Děti velmi odpovědně třídí, je na nich vidět, že jsou tak zvyklé i z domova."

Není to poprvé, co EKO-KOM připravuje dárky pro děti. I jejich cílem je podnítit zájem nejmladší generace. "Je to naše dlouhodobá aktivita a letos jsme se rozhodli v Olomouckém kraji zacílit na přerovské školáky. Jde nám nejen o osvětu, ale i radost, kterou dětem, doufám, uděláme," uvedl manažer regionálních projektů této firmy Lubomír Janda. Město s obalovou společností spolupracuje od roku 2005 a systém je jednoduchý. EKO-KOM odebírá od Přerova vytříděné komodity a podle jejich množství pak posílá do rozpočtu města finanční odměnu.

Loni se například vytřídilo přes sběrné nádoby a sběrné dvory 890 tun papíru, 488 tun plastů, 606 tun skla a 106 tun kovů. Městu díky tomu přišla na účet částka mírně přesahující 6 milionů korun. I v této oblasti se jedna novinka chystá. V současné době se pracuje na rekonstrukci třídicí linky, po které bude možné třídit i kovové obaly, které se od roku 2022 budou sbírat do žlutých nádob spolu s plastovými obaly a nápojovými kartony.

red

Reklama

Cestovní agentura Palma - Alena Francová

Katalog firem » Cestovní ruch » Cestovní kanceláře

PRODEJ ZÁJEZDŮ NA ROK 2023 JE JIŽ ZAHÁJEN!

Máme nejlepší first minute výhody! Jaké to jsou?First minute benefity:

nejnižší záloha jen 990 Kč na osobu,
nejvyšší slevy pro dospělé nebo 1 dítě zcela zdarma
bezplatné storno v období 45-30 dní před odletem
změna zdarma do 10 dnů před odletem k objednanému cestovnímu pojištění
seating zdarma na vybraných charterových letech se Smartwings pro stále zákazníky s klientskými karty

Navštivte naši kancelář v CA PALMA V OLYMPII V OLOMOUCI.

S nabídkou zájezdů Vám rádi poradíme, nabídku na míru přesně podle Vašich kritérií sestavíme!Přijďte si k nám pro dovolenou!Neváhejte nás i kontaktovat:www.ck-palma.czemail: palmaol@ck-palma.cz,telefon: 585 154 587, 777 990 759, 602 21 01 21Těšíme se na Vás!Vaše CA PALMAVíce nabídek Vám rádi sdělíme telefonicky, emailem nebo u nás v kanceláři.