Pro krajské volby je našem kraji podáno zatím jen pět kandidátek
3.8.2012
Autor: srd
Zatím pouze pět politických subjektů podalo do počátku tohoto týdne na krajském úřadu v Olomouci kandidátní listiny pro říjnové krajské volby v Olomouckém kraji. Z velkých politických stran tak zatím učinila ČSSD, KDU-ČSL bude v kraji kandidovat v koalici se Stranou zelených. Lhůta pro podání kandidátních listin vyprší 7. srpna.
Před čtyřmi lety se o hlasy kandidátů ucházelo celkem 15 politických stran, hnutí a koalic. "Zatím malý počet kandidátek není překvapením. Počítáme s tím, že politické strany si to nechávají až na poslední chvíli," řekl vedoucí správního oddělení hejtmanství Peter Garláthy. Úřad již přijal také kandidátky Strany svobodných občanů, Volte Pravý Blok či republikánské strany Čech, Moravy a Slezska.
Lídrem kandidátky ČSSD je pro letošní volby Jiří Rozbořil. Dalšími kandidáty na hejtmana jsou Markéta Záleská (ODS), Bořivoj Šarapatka (TOP 09 a STAN), Marián Jurečka (KDU-ČSL a Strana zelených) či Alexander Černý (KSČM). Korunu Českou - monarchistickou stranu Čech, Moravy a Slezska v Olomouckém kraji povede v krajských volbách Pavel Andrš, SPO Zemanovce krajský předseda Radek Augustin. Stávající hejtman a senátor Martin Tesařík (ČSSD) svůj post neobhajuje.
Před čtyřmi lety se krajských voleb v Olomouckém kraji zúčastnilo 15 politických stran, hnutí a koalic. Vedle velkých parlamentních stran se jednalo i o řadu malých subjektů, některé se dohodly na volební koalici. Ve volbách tehdy v kraji zvítězila ČSSD. Od voličů dostala bezmála 40 procent procent hlasů, což jí vyneslo 27 mandátů v pětapadesátičlenném zastupitelstvu. Druhá ODS má 13 zastupitelů, třetí komunisté získali deset mandátů. Pět křesel dostala KDU-ČSL. V opozici zůstali jen komunisté.
srdčtk
AGEUM – umělecká a reklamní agentura
Katalog firem » Auto - moto » Autoservisy, opravny
Zajišťujeme kompletní služby nahrávacího studia. Oraganizujeme a pořádáme kulturní a společenské akce.





