Reklama

Pátek 24. července 2026, svátek má Kristýna, venku je 23.4 °C

Přerovští hokejisté nestačili na Techniku a klesli na šesté místo

Sport

10.11.2013

Autor: koč

Bez pěti hráčů základní sestavy prohráli přerovští hokejisté v sobotu s Technikou Brno 2:3. Jejich přemožitel je přeskočil v tabulce a  Zubři jsou aktuálně ve dvanáctičlenné tabulce druhé ligy skupiny východ šestí. I přes prohru diváci viděli atraktivní zápas s velkým tlakem domácích, kteří bohužel selhali v koncovce. Ve výborném světle se ukázala nová posila mladík Lubomír Kolařík, který vstřelil dva góly a jeho útok se Zdeňkem Sedlákem a Michalem Popelkou bavil přerovskou MeoArénu. Jejich výborný výkon ale k bodům nevedl.

Souboj pátého se šestým přinesl výborný hokej, který gradoval v poslední třetině. Aktivnější byli domácí hráči a hlavně první útok Sedlák, Kovařík, Popelka si vytvářel zajímavé gólové příležitosti. Jejich akce však končily nepřesnou finální přihrávkou. Do velké šance se dostali i David Šťastný, ale ani on si na brankáře Techniky Brno nepřišel. V 18. minutě udeřilo na druhé straně. Po chybě domácí obrany zůstal před brankou Martina Vojtka zcela volný Fadrný, který využil pěknou přihrávku Brzobohatého zpoza brány a poslal hosty do jednobrankového vedení.

Druhá třetina začala pro Zubry špatně. Ve 21. minutě přerovští hokejisté propadli v obraně a přečíslení využil brněnský Brzobohatý. Domácím hráčům netrvalo dlouho na tuto branku odpovědět. V přesilové hře ve 23. minutě dorážel aktivní Lubomír Kovařík a snížil na 1:2. Zubři ve snaze vyrovnat se nevyvarovali chyb v obraně a další příležitost zneškodnil Martin Vojtek. I hostující brankář Chvátal ukázal, že má dobrou formu, když vychytal v dobré příležitosti Petra Sakrajdu. Ve 28. minutě udeřilo znovu na druhé straně. Byl to opět Brzobohatý, který využil další přečíslení dva na jednoho a zvýšil na 3:1. Do konce druhé třetiny to byli už jen Zubři, kteří Techniku Brno zatlačili před brankáře Chvátala. Nejprve domácí Michael Janota nastřelil břevno, David Šťastný z očí do očí znovu Chvátala nepřekonal a Marek Kundrátek ve vyložené šanci trefil brněnského brankáře do lapačky. Po dvou třetinách tak Zubři prohrávali jenom díky špatné koncovce 1:3.

Třetí třetina se hrála prakticky jen na jednu bránu. Martin Vojtek musel zasahovat pouze dvakrát, zato hostující Chvátal znovu svůj tým několikrát podržel. Ve 43. minutě souhra prvního domácího útoku se zakončujícím Lubomírem Kovaříkem znamenala snížení na rozdíl jediného gólu. Probudilo se i přerovské publikum a poslední třetina se hrála před výbornou atmosférou. Velký tlak ale k vyrovnání nevedl. Dvě vyložené šance přišly i v power-play Zubrů a smůla v koncovce připravila Zubry o lepší výsledek. Sympatický výkon omlazeného týmu ocenilo i náročné přerovské publikum a za předvedenou hru hráčům zatleskalo.  

HC Zubr Přerov - VSK Technika Brno  2:3  (0:1, 1:2, 1:0)
Branky Zubrů: 23. Kovařík (Sedlák, Popelka), 43. Kovařík (Sedlák, Popelka)
Sestava Zubrů: Vojtek – Pala, Kudělka, Vlček, Běhal, Osina, Janota, Faltýnek – Sedlák, Kovařík, Popelka – Haloda, Kundrátek, Šťastný D. – Kolář, Sakrajda, Ditrich – Brada, Kratochvíl M., Kratochvíl Š.

Ve středu 13. listopadu odehrají Zubři další zápas na ledě aktuálně druhé Poruby. V sobotu 16. listopadu se v MeoAréně představí třetí Drtiči z Hodonína, začátek utkání bude v 17 hodin.

koč

Reklama

Oční ambulance s provozovnou optiky Bc. Ilja Šín

Katalog firem » Zdravotnictví » Oční ambulance

Oční ambulance je zaměřena na primární péči. Komplexní vyšetření včetně OCT, fundus kamery, perimetru je u nás standardem. Jako doplněk našich služeb jsou drobné výkony na zákrokovém...