Reklama

Neděle 11. dubna 2021, svátek má Izabela, venku je 9.6 °C

Přerovské očkovací centrum se z nemocnice přestěhovalo do Klubu Teplo

Zprávy z regionu

7.4.2021

Autor: red

V nových prostorách najdou od středy 7. dubna zájemci o očkování proti onemocnění covid-19 vakcinační centrum, které se z Nemocnice Přerov přestěhovalo do Klubu Teplo na Horním náměstí v centru Přerova. Realizace celého projektu je výsledkem spolupráce přerovské nemocnice, Magistrátu města Přerov, společnosti Teplo Přerov a Olomouckého kraje.

Očkovací centrum v Klubu Teplo 

Foto: Nemocnice Přerov

Prostorové kapacity očkovacího centra v přerovské nemocnici dosáhly svého maxima. "Denně zde bylo obslouženo 200 až 250 osob. Další navýšení už nebylo proveditelné, a proto jsme se rozhodli ve spolupráci s městem iniciovat přestěhování do vhodnějších prostor, které umožní kapacity navýšit a proočkovat tak co nejrychleji co nejvíce zájemců," sdělil předseda představenstva AGEL Středomoravské nemocniční, která provozuje také přerovskou nemocnici, MUDr. Jiří Ševčík.

"Jsem rád, že se nám podařilo najít vhodné prostory a doufám, že vakcinační centrum – respektive očkování – nám dopomůže k tomu, že se zase brzy vrátíme k normálnímu životu," řekl přerovský primátor Petr Měřínský.

V uplynulých dnech probíhaly náročné přípravy. Prostory v Klubu Teplo byly rozděleny a přizpůsobeny pro jednotlivé očkovací boxy, čekárnu, ale i zázemí pro personál. "Tým očkovacího centra bude denně složen z přibližně 15 osob. Tým zahrnuje nejen lékaře, zdravotní sestry a administrátory, ale také koordinátory či telefonistu," upřesnila hlavní sestra Nemocnice Přerov Bc. Bronislava Budinová s tím, že v prvních dnech provozu bude očkovací centrum startovat se čtyřmi očkovacími týmy a denní kapacitou čítající 350 zájemců. "V závislosti na dodávkách vakcín budeme schopni denní očkovací kapacitu navyšovat, v dalších týdnech může dosáhnout 500 až 600 naočkovaných denně," doplnila Bronislava Budinová.

Lidi, kteří jsou k očkování již přihlášeni na původní místo do přerovské nemocnice, budou o změně informováni emailem nebo SMS zprávou. Jejich registrace je stále platná, a to na původně vybraný termín. Změní se pouze místo, kde vakcinaci podstoupí.

Nové očkovací centrum bude v provozu vždy v pracovních dnech od 8:00 do 15:30 hodin.

red

Reklama

ELSON auto s.r.o.

Katalog firem » Auto - moto

Jsme ryze českou společností, která působí na českém i zahraničním trhu již od roku 1990. Naše společnost je postavena na vlastním vývoji a výrobě kvalitních střešních nosičů a pří...