Reklama

Pondělí 23. července 2018, svátek má Libor, venku je 28 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Přerovské mažoretky Fantasy zaznamenaly úspěch

Sport

19.4.2016

Autor: Tým Fantasy

Každým rokem se přerovské mažoretky ze sportovního oddílu FANTASY účastní mistrovství ČR v mažoretkovém sportu, pořádaném mažoretkovou asociací IFMS (International Federation Majorettes Sport). Ani letos tomu není jinak, a pro letošní soutěžní sezonu oddíl připravil celkem 37 formací.

Foto: Archiv klubu

V sobotu 9. 4. 2016 se konalo 1. kvalifikační kolo v Moravské Nové Vsi, kde oddíl Fantasy představil sóloformace jak v kategorii A, tak v kategorii B. Dopoledne patřilo výkonnostní třídě B, kde jsme měli hned několik zastoupení. V kategorii kadetky sólo (8-11 let) s náčiním baton (hůlka) obsadila Lucie Beranová 6.místo, Bára Ludmilová 9. místo. V kategorii seniorky sólo (15 a více let) s náčiním baton (hůlka) získala Nikola Figurová krásné 1. místo. V kategorii seniorky duo baton získala Iveta Pospíšilíková a Klára Nováková krásné 3. místo a přímý postup do finále MČR 2016 kategorie B, které se koná 1. 5. 2016 v Kladně. Odpolední program patřil výkonnostní třídě A, kde jsme měli silné zastoupení. V kategorii juniorky sólo baton získala Natálie Macháčková 1. místo a přímý postup do finále MČR 2016 kategorie A, které se bude konat 21. - 22. 5. 2016 v Karviné, krásné 4. místo získala Lucie Laitochová, krásné 5. místo získala Kateřina Valentová a krásné 7. místo získala Anna Vénosová. V kategorii juniorky duo baton získaly Natálie Macháčková a Kateřina Valentová 1. místo a přímý postup do finále MČR 2016 kategorie A, které se bude konat v Karviné. Juniorská miniformace baton s názvem Karlík, ve složení Natálie Macháčková, Kateřina Valentová, Lucie Laitochová, Anna Vénosová, Helena Phamová, Kateřina Dokládalová, získala krásné 2. místo a také přímý postup do finále MČR 2016 kategorie A, které se bude konat v Karviné. V kategorii seniorky sólo baton získala krásné 7. místo Andrea Dokoupilová, seniorské duo baton Andrea Dokoupilová a Agáta Chmelařová získalo krásné 3. místo a seniorská miniformace baton ve složení Andrea Dokoupilová, Agáta Chmelařová, Iveta Pospíšilíková, Klára Nováková, Nikola Šupíková, Nikola Figurová, Monika Kotulková obsadila krásné 3. místo.

Ve výkonnostní třídě A v kategorii POMPOM (třásně) mělo Fantasy také silné zastoupení. V kategorii juniorky sólo pompom získala Kateřina Dokládalová 1. místo a přímý postup do finále MČR 2016 kategorie A, které se bude konat 14. - 15. 5. 2016 v Náchodě, dále Kateřina Valentová získala za své juniorské sólo pompom krásné 2. místo a také přímý postup do finále MČR 2016 kategorie A, které se bude konat v Náchodě, další sólistkou byla Barbora Smolová, která skončila v té samé kategorii 3. V kategorii juniorky duo pompom získaly Barbora Lukešová a Natálie Petrová krásné 2. místo a přímý postup do finále MČR 2016 kategorie A v Náchodě. Ani v seniorské kategorii pompom Fantasy nechybělo, krásné 2. místo se svým sólem získala Adéla Krmelová a přímý postup do finále MČR 2016 kategorie A v Náchodě, 1. místo si vybojovalo seniorské duo pompom Adéla Krmelová a Markéta Vojtková a opět přímý postup do finále MČR 2016 kategorie A v Náchodě.

Foto: Archiv klubu

Uběhl týden, poslední dolaďování sestav, kostýmů a další kvalifikační kolo čekalo na Fantasy Přerov tentokráte v Opavě, které proběhlo v neděli 17. 4. 2016. Tohoto kola se účastnil celý sportovní oddíl přerovských mažoretek Fantasy. Dopoledne opět patřilo výkonnostní třídě B jak s náčiním baton (hůlka), tak s náčiním pompom (třásně). V kategorii kadetky baton (8-11 let) ve složení Lucie Beranová, Barbora Ludmilová, Aneta Krmelová, Anna Frydrýšková, Klára Bačová, Eliška Hubinková získala děvčata za svou miniformaci 6. místo. V kategorii kadetky pompom sóla získala Adeli Nesvadbová 1. místo, Karolína Daňková 3. místo a Tereza Šaratová 4. místo a všechny tři i přímý postup do finále MČR 2016 kategorie B, které se bude konat 1. 5. 2016 v Kladně.

Po obědě se představily všechny velké skupiny v kategorii kadetky a juniorky s náčiním baton i pompom za oddíl Fantasy Přerov. Jako první bojovaly juniorky baton a za pochodové defilé s názvem Hříšný tanec si vypochodovaly 3. místo a za pódiovou sestavu s názvem Katastrofa také získaly krásné 3. místo. Obě sestavy si zajistily i přímý postup do finále MČR 2016 kategorie A, které se bude konat 21. a 22. 5. 2016 v Karviné. V kategorii velké skupiny MIX (kombinace obou náčiní baton a pompom) získaly kadetky se sestavou Divočina krásné 1. místo, seniorky se sestavou Decibely lásky 2. místo. Taktéž obě tyto sestavy postupují do finále MČR 2016 kategorie A, které se koná 14. - 15. 5. 2016 v Náchodě. V kategorii kadetky pompom získala sestava Casper 1. místo a taktéž juniorky pompom se svou sestavou Chicago Hoope získaly krásné 1. místo. Obě tyto pompom sestavy také budou bojovat ve finále MČR 2016 kategorie A v Náchodě. V odpoledních až večerních hodinách musela děvčata ještě zatnout všechny svalíky, nahodit krásný úsměv, únavu hodit za hlavu a bojovat v dalších kategoriích.

Jako první bojovala kadetka Adéla Langová v kategorii A sólo baton a získala ocenění nejvyšší – 1. místo a postup do finále MČR 2016 kategorie A v Karviné. Se svým druhým sólem pompom získala 2. místo a také přímý postup do finále MČR 2016 kategorie A v Náchodě. Juniorské duo pompom Helena Phamová a Anastázie Kábeliková získalo krásné 3. místo. Večer se představily dvě kadetkovské miniformace pompom. Miniformace s názvem Pan Tau ve složení Kristýna Kužílková, Aneta Krmelová, Eliška Hubinková, Tereza Šaratová, Lucie Beranová, Barbora Ludmilová, Karolína Daňková získala 2. místo, miniformace s názvem Krucovi ve složení Markéta Ševčíková, Hana Phamová, Natálie Smolová, Adeli Nesvadbová, Rozálie Kašparová, Kateřina Ondřejová získala ocenění nejvyšší – 1. místo. Obě miniformace postupují do finále MČR 2016 kategorie A v Náchodě.

Všem mažoretkám velká gratulace a díky za perfektní reprezentaci svého oddílu, města Přerov. Velké díky také patří trenérkám Zuzaně Crhové, Kateřině Zbíralové, Monice Bartíkové, Kateřině Krmelové, organizačnímu týmu Broňce Valentové, Markétě Netopilové, Ole Lukešové, Ladě Langové a všem rodičům.

Tým Fantasy

Reklama

Relaxační centrum ADAM

Katalog firem » Zdraví a styl » Masáže

Nabízené služby: - solná jeskyně - bylinná parní lázeň - harmonizační lůžko - relaxační pyramida - detoxikační přístroj - přístrojová lymfodrenáž - masá...