Reklama

Neděle 2. října 2022, svátek má Olívie, venku je 11.9 °C

Přerovské dvorky nabídly spoustu zábavy

Zprávy z regionu

11.9.2022

Autor: hcz

Dvorky v centru města Přerova se otevřely na jeden den veřejnosti. Návštěvníci tak měli možnost nedělní odpoledne strávit návštěvou neznámých či nepřístupných koutů města, kde byl pro ně připraven bohatý program. Sedm dvorků, které se otevřely hodinu po poledni, nabídly zábavu pro všechny generace.

Svět v dopisech - první z dvorků v Korvínském domě na Horním náměstí 31 nabídl "Písařskou dílnu" s ukázkami krasopisu našich prababiček a pradědečků. Na dvorku "Živé knihy" v hradním příkopu na Horním náměstí si měli možnost návštěvníci popovídat s lidmi a seznámit se s jejich osudy. Třeba s Emilem, kterému říkají Belmondo. Na ulici se dostal vlastní vinou. Rozvedl se, odešel k jiné žene, pro kterou utratil veškeré peníze. Když se dostal do finančích problémů, řekla mu, ať odejde. Následovala douhodobá nemoc, v jejímž důsledku se dostal Emil do psychiatrické léčebny a následně na ulici. Emil pobírá invalidní důchod a v současnosti hledá nové bydlení.

Folklórní dvorek na náměstí TGM 2, kde sídlí radnice, nabídl nejen výstavku fotografií, které připomínaly minulé ročníky masopustu, ale i možnost vyzkoušet si hanácký kroj. Od dvou do pěti, vždy v celou hodinu, si měli možnost zájemci prohlédnout radnici. Legendární bufet na náměstí TGM nabídl nejen retro výstavu, ale i trampský guláš, který uvařili Jan Horký, Pavel Ondrůj a Eva Mádrová pod vedením kuchaře Milana Viliše. Na dvorku za sokolovnou na adrese Brabansko 2 si návštěvníci zavzpomínali, jak se skáče přes gumu, zahráli si kuličky, nebo se seznámili s loutkovým divadlem. Dvorek Labyrint světa a ráj (na) dvorku nabídl originální výtvarná díla studentů Gymnázia Jakuba Škody. Děti i dospělí měli možnost se zapojit do výtvarné dílničky a nakreslit si třeba zámeckou věž.

hcz

Reklama

Restaurace Městský dům - restaurace uzavřena

Katalog firem » Restaurace, stravování » Restaurace

Městský dům se nachází v centru Přerova. Na jídelním lístku najdete pokrmy české i mezinárodní kuchyně a různé speciality. Kapacita restaurace je 100 míst a je zde možné pořádat růz...