Reklama

Úterý 2. června 2020, svátek má Jarmil, venku je 18.7 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Přerovská kompostárna už kapacitně nestačí

Zprávy z regionu

10.9.2019

S rozšířením kompostárny, která zpracovává biologicky rozložitelný komunální odpad z domácností Přerovanů, začnou koncem měsíce září místní technické služby. Současná, tři a půl roku stará kompostárna, je už pro město malá a nestačí zpracovávat všechen bioodpad z hnědých nádob.

Ilustrační foto

Foto: Depositphotos

Kompostárna, která se nachází na území skládky v místní části Žeravice, byla zkolaudována koncem roku 2015 a její kapacita byla projektována na 2 a půl tisíce tun bioodpadu ročně. Plný provoz kompostárny byl zahájen na jaře roku 2016, ovšem už koncem toho roku bylo jasné, že je třeba zvýšit kapacitu – a to na 3 a půl tisíce tun bioodpadu na rok. Jenže se ukázalo, že ani tohle navýšení nestačí. Proto vznikl nový projekt na rozšíření kompostárny, která by měla mít už začátkem května příštího roku kapacitu 6 tisíc tun bioopadu ročně. Rozšíření znamená nutnost vybudovat další zpevněné plochy na uložení odpadu a postavit železobetonové boxy, které budou sloužit k dozrávání kompostu.  Zvětšení kompostárny přijde technické služby na 13 milionů 475 tisíc korun, přičemž dotace ze Státního fondu životního prostředí bude činit 3 miliony 369 tisíc korun.

Ovocný a zeleninový odpad, kávové a čajové zbytky, posekanou trávu, listí, větvičky, třísky, piliny, hobliny či kůru sbírají do hnědých nádob, rozmístěných po městě, sami obyvatelé města. Odměnou jim je pak kompost, který si mohou od jara do konce podzimu za symbolickou cenu od technických služeb koupit a hnojit jím své zahrádky. V Přerově je v současné době 424 kusů nádob na bioodpad.

Reklama

STEVE REEVE s.r.o. - Pánská móda

Katalog firem » Obchod » Oděvy a butiky » Pánská móda

OPĚT PRO VÁS OTEVŘENO. VELMI RÁDI VÁS UVIDÍME.

SPOLEČENSKÉ AKCE PŘED NÁMI-PŘIJĎTE SI VYBRAT

NABÍZÍME:
- OBLEKY- SPOLEČENSKÉ, BUSINESS
- KALHOTY OBLEKOVÉ, PRO VOLNÝ ČAS
- KOŠILE NOVÝCH VZORŮ
- SPOLEČENSKOU OBUV
- OPASKY
- ŠIROKOU ŠKÁLU MÓDNÍCH DOPLŇKŮ

POMŮŽEME VÁM RÁDI S VÝBĚREM, DOLADÍME DETAILY...

LZE U NÁS TAKÉ ZAKOUPIT:
- ELEGANTNÍ SVETRY, VESTY, JEMNÝ ÚPLET
- VOLNOČASOVÁ SAKA
- JEANSY S VYSOKÝM PASEM I V NADMĚRECH
- LETNÍ BEKOVKY
- JARNÍ BUNDY

!!!PRO DÁMY!!!

JEANS MARTEN S VYSOKÝM PASEM

TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU! TĚŠTE SE NA VÁŠ NOVÝ OUTFIT!

!!!SLEVA NA VYBRANÉ DRUHY OBLEKŮ. CENY OD 2999,-!!!