Přerované zamířili k volbám do Poslanecké sněmovny. Na Přerovsku zvítězilo ANO před Okamurovou SPD.
21.10.2017
Autor: hcz
Přerované volili své zástupce do Poslanecké sněmovny. Účast se pohybovala v jednotlivých okrscích ve městě od 20 do 61 procent. První volební den zaznamenal na Přerovsku poměrně slušnou účast voličů. Ve většině okrsků se pohybovala okolo 40 procent. Během dalšího volebního dne se účast vyšplhala na 60 procent. Na Přerovsku zvítězilo ANO (33,35%) před SPD (13,94%), KDU-ČSL (9,88%), KSČM (9,25%), ODS (8,74%), Piráty (7,11%) a ČSSD (6,78%). K volbám přišlo 63 661 voličů. V Olomouckém kraji zůstala první dvě místa beze změn, třetí byla ODS, čtvrtá KSČM, za ní následovali Piráti, KDU- ČSL a ČSSD.
Překvapivě přišli volit do budovy Vysoké školy logistiky v Palackého ulici, kde je okrsek číslo 28 hlavně mladí lidé. "K urnám přišli první den hlavně mladí. Je to překvapení, ale přesto je většina voličů starší generace. Oproti minulým letům zájem o volby roste. Dnes (druhý volební den), čtyři hodiny před uzavřením volebních místností se účast voličů vyšplhala k 46 procentům," řekl člen volební komise okrsku č. 28 Vladimír Novotný.
Poprvé přišla do volební místnosti i Adéla B. "Jdu volit úplně poprvé, je mě 23 let, ale člověk myslí jinak, když má dítě. Chci do budoucna, aby se mělo lépe než my teď."
A jak to dopadlo ve volebním okrsku č. 28? Z 569 osob přišlo k volbám 339 voličů. Nejvíce hlasů získalo ANO před SPD, třetí byla ODS.
K urnám přišla i Eva Č. "Vadí mně, co se tady děje, proto jsem se rozhodla dát svůj hlas SPD. Rozrůstá se zlodějna a nelíbí se mně, že asociálové a Romové žijí lépe než pracující člověk. V předchozích letech jsem u voleb nebyla, ale současný stav mě donutil k volbám jít a dát svůj hlas těm, kterým věřím."
Volební okrsek č. 12 na ZŠ Boženy Němcové hlásil čtyři hodiny před uzavřením volebních místností 15 procentní účast voličů. "Zatím k volbám dorazilo z 2424 voličů patnáct procent. První den přišla k volbám hlavně mladá generace, odpoledne a dnes přichází hlavně střední vlna," prozradil místopředseda volební komise Jan Radil mladší.
Po sečtení všech hlasů nakonec ve volebním okrsku č. 12 přišlo k urnám 475 voličů. A stejně jako ve volebním okrsku č. 28 dopadly volby i tady. "Lidé volili hlavně ANO, o čtyři hlasy méně získala SPD a třetí skončila ODS," sdělil po sečtení hlasů Jan Radil mladší.
"Já jsem svůj hlas dal těm, které znám, proto jsem vybíral jen podle jmen na kandidátce. Politickým stranám nevěřím. Je to všechno jedna banda. Za komunistů nám bylo líp, měli jsme aspoň nějaké sociální jistoty, ale teď.... škoda mluvit. Pokud máte práci, děláte jen za almužnu a ti co nedělají, se mají pořád líp.... To přece není normální. A důchody? To je další neštěstí. Odchody se stále prodlužují, prý na ně není. Co je to za bllbost. Já jsem celý život makal a jak to tak vypadá, důchodu se nedožiju, " postěžoval si další z voličů - šestapadesátiletý Karel Z.
hcz
Cestovní agentura Palma - Alena Francová
Katalog firem » Cestovní ruch » Cestovní kanceláře
LÉTO 2026
Uvedená cena zahrnuje: letenky, transfery, ubytování se stravou all inclusive, delegát.
Portugalsko-Algarve: AP ADRIANA 5* 4.-11.7. z Prahy, dospělý za 35.590 Kč, dítě za 10.120 Kč
Tunisko: NOUR PALACE 5* 3.-11.7. z Ostravy, dospělý za 19.990 Kč, dítě za 7.990 Kč
Albánie: MELIA DURRES 5* 14.-21.7. z Brna, dospělý za 33.990 Kč, dítě za 7.490 Kč
Španělsko-Menorca: SOL FALCO 4* 11.-18.7. z Prahy, dospělý za 36.760 Kč, dítě za 15.980 Kč
Řecko-Lefkada: NINOS GRAND 4* 13.-20.8. z Brna, dospělý za 28.050 Kč, dítě za 8.990Kč
Turecko: ANNABELLA DIAMOND 5* 29.7.-6.8. z Brna, dospělý za 29.090 Kč, dítě za 7.990 Kč
Řecko-Korfu: GOLDEN MARE 4* 13.-20.7. z Ostravy, dospělý za 24.890 Kč, dítě za 7.990 Kč
Egypt-Marsa Alam: SATAYA 5* 23.-30.8. z Brna, dospělý za 23.890 Kč, dítě za 9.990 Kč
Bulharsko: SUNNY CASTLE 4* 14.-21.7. z Brna, dospělý za 22.290 Kč, dítě za 6.990 Kč
Kontakty:
www.ck-palma.cz
e-mail: palmaol@ck-palma.cz
telefon: 585 154 587
mobil: 602 21 01 21
Těšíme se na Vás

10.3.2026
Městský dům tančil na slovenskou notu. Přerovský ples ovládla kapela No Name
Zprávy z regionu
5.3.2026
Březen s Dlažkou: legenda Marsyas, tradiční ples i Harafica
Zprávy z regionu
4.3.2026
Městský dům rozezní slovenské hity. Pátý ročník Přerovského plesu slibuje noc plnou hvězd a emocí
Zprávy z regionu
26.2.2026

