Reklama

Pondělí 23. července 2018, svátek má Libor, venku je 28.7 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Přerované oslavovali Den vítězství

Zprávy z regionu

8.5.2015

Autor: hcz

Oslavy 70. výročí konce 2. světové války si připomněli stejně jako v jiných městech i občané Přerova. Na mnoha místech se konaly pietní akty.

Zástupci města, kraje, Armády ČR, Sokola a Českého svazu bojovníků za svobodu položili v pátek dopoledne věnce a květiny u pomníku padlých letců na třídě generála Janouška, na městském hřbitově u pomníku obětem Přerovského povstání a druhé světové války a také u pomníku rudoarmějce v Želatovské ulici. "Sešli jsme se při oslavě státního svátku, abychom vzpomněli na životy našich i zahraničních vojáků, odbojářů, letců, civilistů. Zkrátka na všechny, kteří se nedočkali vytoužené svobody. Čest jejich památce," řekl ve svém projevu primátor města Vladimír Puchalský.

Foto: Hana Žáčková

Položit věnec k pomníku rudoarmějce přijeli i motorkáři Black Dogs z Kroměříže. "Klub sdružuje lidi pracující ve státní správě. Jezdíme sem často, protože máme k Přerovu blízko a cítíme, že uctít památku lidí, kteří tady padli, je správná věc," řekl za členy klubu Black Dogs Josef Křižan.

Foto: Hana Žáčková

V doprovodném programu, který po pietním aktu následoval, nechyběly ukázky vojenské techniky. Z Boskovic přijel do Přerova jako tradičně vojenský veterán klub Sedmizubec a o kulturní program se postaraly mažoretky ze SVČ Atlas a Bios Přerov a dechová hudba Moravská veselka ze Sušic. Pro děti připravil KIS Přerov také spoustu soutěží a na hřišti želatovské školy svedly v odpoledních hodinách modely tanků a letadel velkou bitvu o Midway.

Foto: Hana Žáčková

hcz

Reklama

HRAD SOVINEC

Katalog firem » Cestovní ruch » Hrady, zámky

Informační leták: 28-a-29-7-program_6143.pdf

O víkendu 28-29.7.2018 na hradě Sovinec pořádáme již XXII ročník akce s názvem DOBÝVÁNÍ HRADU SOVINEC - ZA ČEST KRÁLE, aneb Sovinec v temné době války Třicetileté.
Na pátém nádvoří se návštěvníkům představí elitní mušketýrský regiment CORPORAL. Na mnohé prosby návštěvníků se rozhodli do programu vrátit i velmi oblíbenou středověkou Recyklaci lahví. Sekundovat jim budou i další výtečné šermířské skupiny jako ADOREA se svými šermířskými zápletkami a souboji ve věrohodné i nevěrohodné podobě, famózní šermíři BENGARE, či skupina šermu ALLEGROS se svými pohádkami. Aby se ale jen nebojovalo a nestřílelo, zavítá k nám na Sovinec také nejlepší a nejuznávanější kejklíř v ČR VOJTA VRTEK a připomene své nejslavnější kejklířské „„numero uno“ Zkrocení nedospělého kondora Evžena.
Po oba dva dny pak v 13:00 proběhne na 5.nádvoří BITVA O HRAD SOVINEC.
Pro nejmenší návštěvníky zahraje loutkové pohádky s velkými marionetami divadlo KAŠPÁRKŮV SVĚT. Nemohou chybět ani SOKOLNÍCI s letovými ukázkami.