Přerov veze osm zlatých medailí z mistrovství republiky

Zprávy z regionu

12.8.2024

Autor: red

25. až 28. července se v Račicích konalo mistrovství republiky v rychlostní kanoistice. Kromě zlatých medailí se bojovalo také o body do Českého poháru a nominace na Olympijské naděje, které tento rok hostí maďarský Szeged. Přerováci vybojovali celkově 30 medailí. 8 za první místo, 10 za druhé a 12 za třetí. Vítkovi Příkopovi, Štěpánu Valentovi, Lauře Csomové, Michaele Bílkové, Tereze Jiskrové a Emě Wertheimerové se k medailovým úspěchům přidala ještě nominace na Olympijské naděje.

Jedním z nejdekorovanějších závodníků se rozhodně stal Vítek Příkopa. Vybojoval tři tituly mistra republiky! Dva byly z deblkánoe společně s Martinem Nováčkem z Týna nad Vltavou a třetí přidal na čtyřkánoi opět s Martinem a také s Markem Škrobem a Šimonem Pinkasem. K tomu všemu ještě na singlu přidal stříbro z dvoustovky a bronz z kilometru.

Další junior, který sbíral medaile, byl kajakář Štěpán Valenta. Získal dvě druhá místa. Obě byla na kilometrové trati, ale jedno na singlu a druhé na deblkajaku s Patrikem Janečkem z Brna.

Mezi dorostenkami získala Laura Csomová jedno zlato, dvě stříbra a dva bronzy. Oba bronzy byly ze singlu na 200 a 500 metrů, na kilometru pak přidala ještě stříbro. Druhé stříbro vybojovala společně s Michaelou Bílkovou na deblkajaku. Obě děvčata získala ještě společně s Lucií Hegedüsovou z Předměřic a Karolínou Šárovou z Ústí nad Labem na čtyřkajaku titul mistryň republiky.

Další velice úspěšnou závodnicí se stala Ema Wertheimerová, která na singlu vybojovala tři druhá místa a v posádkových závodech ještě přidala dvě zlaté medaile. Na deblkánoi s Terkou Jiskrovou, která na 500 dojela na třetím místě, a dále na čtyřkánoi, kde kromě Terky jela ještě Julie Němčáková a Sofya Palashavets z Brna. Julie na singlu vybojovala také tři bronzové medaile.

Dalším medailistou se stal Josef Vičar. Na čtyřkánoi získal společně s plzeňskými Oliverem Králem a Radkem Kučerou a Danilem Martynenkem ze Znojma stříbrnou medaili. Podobné medailové úspěchy zaznamenala i Veronika Příkopová. O stupínek výš, na první místo, se postavila společně s Annou Mikešovou z Kadaně, Annou Cvachoučkovou z Králova Dvora a Nelou Teistlerovou ze Sedlece.

Kanoista David Neradil si na pětistovce dojel pro stříbrnou medaili. Dále přidal bronz s Markem Spáčilem na deblu a na čtyřkajaku si dojeli pro další bronz společně s Ondřejem Herzogem a Jakubem Hutečkou.

Mezi benjamínky si pro vítězství na pětistovce dojela Klaudie Šimková a bronzovou medaili přidala také na kilometru. Na medailovém zisku se podíleli i trenéři benjamínků Tomáš Csoma a Kamil Hrudík. První jmenovaný získal bronz na pětistovce a druhý na dvoustovce.