Reklama

Středa 28. října 2020, dnes je Den vzniku samostatného československého státu (1918), venku je 13.4 °C

Přerov podporuje vznik školy pro zdravotníky, radní už schválili nájemní smlouvu

Zprávy z regionu

29.9.2020

Autor: red

Nájemní smlouvu mezi městem Přerovem a společností Agel schválili dnes na mimořádném zasedání přerovští radní. Dohoda se týká části budovy na náměstí Přerovského povstání, kde má od následujícího školního roku vzniknout Vyšší odborná škola zdravotnická. Jedná se o nájem necelých šesti set metrů čtverečních situovaných v přízemí a v prvním patře. Další podlaží zůstanou zatím neobsazená, o jejich příštím využití se bude jednat.

Foto: Magistrát města Přerova

Nájemní smlouva bude uzavřena na dobu určitou s účinností od 1. června roku 2021. "Společnost nám začne platit 300 korun za metr čtvereční, ročně to tedy bude 177 tisíc korun," uvedl náměstek přerovského primátora Michal Zácha. Radní se shodli, že je třeba školu podpořit a udržet, protože vzdělávání zdravotnického personálu je ve veřejném zájmu. "Cílem není ekonomický zisk či poskytování služeb za úplatu, ale vzdělání studentů, kteří následně budou pracovat ve zdravotnictví. Proto jsme nenavrhovali tržní nájemné," vysvětlil primátor města Petr Měřínský. Zároveň podotkl, že si teď musí společnosti Agel na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy zajistit zápis vyšší odborné školy do rejstříku škol a školských zařízení.

Pětačtyřicet let stará pětipodlažní budova na náměstí Přerovského povstání prochází už od letošního července opravou. Dostává novou fasádu, vyměňují se okna, zatepluje se střecha a součástí projektu je i zřízení bezbariérového vstupu do budovy. Do rekonstrukce město investuje 24 milionů 308 tisíc korun. Ve hře je stále možnost dotace z Operačního programu životního prostředí, v rámci níž by se mohlo do přerovské kasy vrátit zpět až 4 a půl milionu korun.

red

Reklama

NONA - reklamní a obchodní agentura

Katalog firem » Služby » Reklama, marketing

Reklamní a dárkové předměty s potiskem. Potisk textilu, plnobarvený potisk. Placky Buttons. Popis laserem, ražba do kůže. Prodej a potisk kalendářů a diářů. Vlastní tisková dílna. Vzorkov...