Reklama

Sobota 5. prosince 2020, svátek má Jitka, venku je 10 °C

Přerov podporuje vznik školy pro zdravotníky, radní už schválili nájemní smlouvu

Zprávy z regionu

29.9.2020

Autor: red

Nájemní smlouvu mezi městem Přerovem a společností Agel schválili dnes na mimořádném zasedání přerovští radní. Dohoda se týká části budovy na náměstí Přerovského povstání, kde má od následujícího školního roku vzniknout Vyšší odborná škola zdravotnická. Jedná se o nájem necelých šesti set metrů čtverečních situovaných v přízemí a v prvním patře. Další podlaží zůstanou zatím neobsazená, o jejich příštím využití se bude jednat.

Foto: Magistrát města Přerova

Nájemní smlouva bude uzavřena na dobu určitou s účinností od 1. června roku 2021. "Společnost nám začne platit 300 korun za metr čtvereční, ročně to tedy bude 177 tisíc korun," uvedl náměstek přerovského primátora Michal Zácha. Radní se shodli, že je třeba školu podpořit a udržet, protože vzdělávání zdravotnického personálu je ve veřejném zájmu. "Cílem není ekonomický zisk či poskytování služeb za úplatu, ale vzdělání studentů, kteří následně budou pracovat ve zdravotnictví. Proto jsme nenavrhovali tržní nájemné," vysvětlil primátor města Petr Měřínský. Zároveň podotkl, že si teď musí společnosti Agel na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy zajistit zápis vyšší odborné školy do rejstříku škol a školských zařízení.

Pětačtyřicet let stará pětipodlažní budova na náměstí Přerovského povstání prochází už od letošního července opravou. Dostává novou fasádu, vyměňují se okna, zatepluje se střecha a součástí projektu je i zřízení bezbariérového vstupu do budovy. Do rekonstrukce město investuje 24 milionů 308 tisíc korun. Ve hře je stále možnost dotace z Operačního programu životního prostředí, v rámci níž by se mohlo do přerovské kasy vrátit zpět až 4 a půl milionu korun.

red

Reklama

STEVE REEVE s.r.o. - Pánská móda

Katalog firem » Obchod » Oděvy a butiky » Pánská móda

V ČASE PŘEDVÁNOČNÍM AKTUÁLNĚ NABÍZÍME:
- OBLEKY- SPOLEČENSKÉ, BUSINESS
- KALHOTY OBLEKOVÉ, PRO VOLNÝ ČAS
- KOŠILE NOVÝCH VZORŮ
- SPOLEČENSKOU OBUV
- NOVÁ KOLEKCE - OPASKY zn. HERCO
- ŠIROKOU ŠKÁLU MÓDNÍCH DOPLŇKŮ VČETNĚ NOVÉ KOLEKCE KRAVAT A MOTÝLKŮ zn. COLLECTION ADAM, LINTA

POMŮŽEME VÁM RÁDI S VÝBĚREM, DOLADÍME DETAILY...

LZE U NÁS TAKÉ ZAKOUPIT:
- ELEGANTNÍ SVETRY, VESTY, JEMNÝ ÚPLET
- VOLNOČASOVÁ SAKA
- JEANSY S VYSOKÝM PASEM I V NADMĚRECH
- BEKOVKY
- KABÁTY -PODZIM I ZIMA

!!!PRO DÁMY!!!

JEANS MARTEN S VYSOKÝM PASEM
NOVÁ KOLEKCE ČEPIC A BARETŮ

TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU! TĚŠTE SE NA VÁŠ NOVÝ OUTFIT!

!!!SLEVA NA VYBRANÉ DRUHY OBLEKŮ. CENY OD 2999,-!!!