Reklama

Středa 22. září 2021, svátek má Darina, venku je 11.4 °C

Přerov odmítá riziko další ubytovny – domu, který vyrostl jako "černá stavba"

Zprávy z regionu

25.5.2021

Autor: red

Načerno postavenému bytovému domu, v němž by mohla vzniknout ubytovna pro sociálně slabé, chce město Přerov vystavit stopku. Společnost Avezo Reality přebudovala administrativní budovu v bývalém areálu Želatovských kasáren na byty, aniž by vlastnila stavební povolení, a teď vyvolala řízení o dodatečném povolení stavby. Město Přerov se k procesu přihlásilo coby účastník řízení a vyslalo jasný signál, že s dodatečným povolením stavby z několika důvodů nesouhlasí.

V původní kancelářské budově jsou nyní byty a zástupci města se obávají, že by tu mohla vzniknout ubytovna.

Foto: Magistrát města Přerova

"Stavba vznikla nezákonně, bez konzultace s povolujícími či dotčenými orgány. Obecně je plocha v územním plánu jako smíšená obytná. Nicméně v rámci samosprávy zastáváme názor, že v tuto chvíli vzniká bytový dům v charakteru zástavby, která neposkytuje kvalitní bydlení a svým využíváním se s největší pravděpodobností bude blížit ubytovně, na kterou je stavební uzávěra," uvedl vedoucí odboru rozvoje přerovského magistrátu Pavel Gala. Pokud by proces probíhal standardně, město by se s největší pravděpodobností stalo účastníkem řízení a investor by byl samosprávou seznámen s argumenty či obavami. "Firma si ale vybrala cestu "černé stavby", stavební úřad obešla a razítka chce získat ex post. Je to nejen nelegální, ale také nemorální," konstatoval tajemník magistrátu Petr Mlčoch.

Zástupci města se obávají, že je za tímto počínáním snaha zlegalizovat stavbu ubytovny, do které by se mohli stahovat potenciální potížisté, s jejichž pobytem na území města má Přerov neblahé zkušenosti. "Je tu poměrně vysoké riziko, že v novém domě budou uzavírat smlouvy sociálně nepřizpůsobivé rodiny, což povede k narušení bezpečnosti a pořádku. Pro nás je prioritou zajištění klidu nejen pro okolí obchodního centra, které se tu nachází, ale i blízkého sídliště Pod hvězdárnou," shrnul přerovský primátor Petr Měřínský. Připomněl rovněž, že Přerov dlouhodobě bojuje proti dalším ubytovnám. Ať už stavebními uzávěrami, které nedovolují developerům budovat ve vymezených lokalitách nové ubytovny, nebo takzvanou bezdoplatkovou zónou, která zamezuje přílivu nových nájemníků závislých na dávkách na bydlení.

Konečné slovo v celé kauze bude mít stavební úřad. Jeho úředníci se probírají dokumentací a v nejbližších dnech vydají rozhodnutí, které buď nařídí odstranění nepovolené stavby, nebo ji dodatečně povolí. "V každém případě ale bude následovat za předchozí porušení zákona pokuta," předeslal vedoucí odboru stavebního úřadu a životního prostředí Pavel Juliš.

red

Reklama

Cestovní agentura Palma - Alena Francová

Katalog firem » Cestovní ruch » Cestovní kanceláře

SUPER LAST MINUTE

ZŘECKO – KRÉTA
Odlet Ostrava 23.09.2021

PORTO PLAZZA ***
7 nocí snídane, díte od 8 840 Kc
8 840 Kc
ERATO ***
7 nocí polopenze, díte od 6 990 Kc
9 530 Kc
CASTELLO VILLAGE RESORT ****
7 nocí polopenze, díte od 6 990 Kc
10 690 Kc
JO-AN PALACE ****
7 nocí polopenze, díte od 6 990 Kc
10 850 Kc
ERI BEACH &VILLAGE ***+
7 nocí all inclusive, díte od 6 990 Kc
10 990 Kc
MEDITERRANEO ****
7 nocí all inclusive, díte od 6 990 Kc
11 360 Kc
TRITON HOTEL ***
7 nocí all inclusive, díte od 10 570 Kc
11 440 Kc

Více nabídek Vám rádi sdělíme v naší kaceláři, telefonicky nebo emailem! Zavolejte nebo se u nás zastavte v Olympii v Olomouci