Reklama

Čtvrtek 9. července 2020, svátek má Drahoslava, venku je 24.8 °C

Přerov je rozkopaný, buduje se tu síť pro rychlý internet. Společnost slibuje, že ulice opraví

Zprávy z regionu

5.3.2020

Autor: red

Rozkopané chodníky téměř v celém městě, omezení pro chodce i cyklisty, kritika občas nedokonalých úprav po dokončení prací. Tak může v této chvíli na obyvatele města působit budování vysokorychlostní optické internetové sítě pro deset tisíc přerovských domácností, kterou loni v září zahájila společnost T-Mobile. Zástupci firmy se sešli na radnici s náměstkem primátora Michalem Záchou, který si je pozval právě kvůli kritice veřejnosti. Té se nelíbí, že dělníci opouštějí stavbu s nepořádkem v zádech.

Foto: Magistrát města Přerova

"Cílem naší schůzky bylo nastavení kontrolního mechanismu. My nejsme proti investici firmy, na niž mnozí Přerované čekají, ale zároveň trváme na tom, že veškeré rozkopané komunikace musejí být uvedeny do původního stavu," řekl náměstek Zácha. Právě na jeho adresu chodí od občanů písemné stížnosti a fotografie, dokladující stav chodníků po odchodu dělníků, pracujících pro T-Mobile. Společnost kritiku vnímá a její zástupkyně Alena Klvaňová vysvětluje: "Některé komunikace byly koncem minulého roku opraveny provizorně z důvodu klimatických podmínek. Jakmile to ale počasí dovolí, tak vše bude upraveno definitivně. Po oschnutí terénu se pustíme i do úpravy zelených ploch. Prosíme teď občany o pochopení a trpělivost." Uvedla i to, že pokud dojde k neúmyslnému poškození květin, keřů, stromů, podzemních či nadzemních zařízení nebo budov, tak tyto škody společnost na své náklady opraví, případně nahradí.

Firma odstartovala kopací práce v Předmostí v závěru léta loňského roku. Do konce letošního května mají být hotovy tamní ulice Tyršova, Kotkova, Zahradní, Sportovní, Janáčkova a Karasova. Do posledního června to budou podle harmonogramu ulice Hranická a Pod Skalkou, do července Dr. M. Horákové, U Pošty a část ulice Prostějovské. Do konce srpna pak druhá část Prostějovské, 1. května, Tylova, Olomoucká. Pracuje se i na přerovských sídlištích. Do konce března mají dělníci opustit ulici Mikuláškovu a částečně i Svornosti, do konce dubna pak bude definitivně ukončena stavební činnost v ulicích Svornosti, U Výstaviště, Seifertova, Bajákova, Za Mlýnem a Kopaniny. Do konce května už nemají být výkopy v ulicích Osmek, U Žebračky, Malá Dlážka, Brabansko a v části Sokolské ulice. Do posledního června by už neměl panovat stavební ruch v Sokolské, Na Hrázi, v ulici Jilemnického a dále pak částečně na Velké Dlážce a v ulici Svépomoc II. V červenci už bude kompletně hotová Velká Dlážka, zčásti Na Svépomoc, Svépomoc I, II a III, nábřeží Edvarda Beneše, Na Odpoledni a Mervartova. A do konce letních prázdnin už přijdou na řadu poslední části ulic Fügnerova, Mervartova, U Strhance, Dluhonská, Na Hrázi, Malá Tratidla, Na Svépomoc a Svépomoc I, II, III. "Pak nás ještě čekají výkopové práce v lokalitě od lávky u loděnice po lávku u tenisových kurtů, následně až po třídu 17. listopadu – tam se bude pracovat po etapách až do prosince letošního roku. Harmonogram občanům ještě upřesníme," dodala Alena Klvaňová.

Společnost T-Mobile po dokončení prací napojí na vysokorychlostní optické přípojky přibližně 800 rodinných a 900 bytových domů. Ještě předtím se ale zavázala, že uvede všechny rozkopané trasy do pořádku. "A my si to pohlídáme. I naši úředníci budou jejich slib kontrolovat, případně je urgovat. Přivítáme také podněty od občanů," řekl na závěr primátorův náměstek Michal Zácha.

red

Reklama

STEVE REEVE s.r.o. - Pánská móda

Katalog firem » Obchod » Oděvy a butiky » Pánská móda

NA SVATBY, SPOLEČENSKÉ UDÁLOSTI NABÍZÍME:

- OBLEKY- SPOLEČENSKÉ, BUSINESS
- KALHOTY OBLEKOVÉ, PRO VOLNÝ ČAS
- KOŠILE NOVÝCH VZORŮ
- SPOLEČENSKOU OBUV
- OPASKY
- ŠIROKOU ŠKÁLU MÓDNÍCH DOPLŇKŮ

POMŮŽEME VÁM RÁDI S VÝBĚREM, DOLADÍME DETAILY...

LZE U NÁS TAKÉ ZAKOUPIT:
- ELEGANTNÍ SVETRY, VESTY, JEMNÝ ÚPLET
- VOLNOČASOVÁ SAKA
- JEANSY S VYSOKÝM PASEM I V NADMĚRECH
- LETNÍ BEKOVKY

!!!PRO DÁMY!!!

JEANS MARTEN S VYSOKÝM PASEM

TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU! TĚŠTE SE NA VÁŠ NOVÝ OUTFIT!

!!!SLEVA NA VYBRANÉ DRUHY OBLEKŮ. CENY OD 2999,-!!!