Reklama

Sobota 10. června 2023, svátek má Gita, venku je 21 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Přerov je přátelský k rodinám s dětmi. V celostátní soutěži získal stříbro

Zprávy z regionu

15.6.2022

Autor: red

Vynikajícím úspěchem pro Přerov skončila účast v celostátní soutěži Obec přátelská rodině. Za realizaci a podporu prorodinných aktivit spočívající v posílení prostředí přátelského k rodinám, podporu mezigeneračního soužití, nabídku aktivního trávení volného času a realizaci vzdělávacích aktivit rodin získalo město druhé místo a z Ministerstva práce a sociálních věcí obdrží dotaci ve výši 650 tisíc korun.

Mezigenerační soužití podpořila i loňská akce "Jdeme společně"

Foto: Magistrát města Přerova

"Umístění v soutěži je potvrzením toho, že věnovat se rodinám s dětmi a snažit se o to, aby se jim v Přerově dobře žilo, je správná cesta. Město každoročně investuje desítky milionů do modernizace škol a školských zařízení, buduje nová hřiště, ale nezapomíná ani na volnočasové vyžití. Město připravuje v průběhu celého roku různé akce a je důležité, že děti i jejich rodiče o ně mají zájem, vyhledávají je a užívají si společné chvíle," řekl Petr Kouba, náměstek primátora, v jehož gesci je mimo jiné také prorodinná politika.

A v tomto přístupu hodlá město pokračovat. Až do konce roku se opět uskuteční řada akcí, na které budou zvány děti se svými rodiči a prarodiči. Přerované a zejména jejich děti se již mohou těšit na společné přivítání léta. Ve středu 29. června v Michalově proběhne komponovaný program "Hurá na prázdniny". Pro děti bude připraven skákací hrad, malování na obličej, soutěže, výletní vláček a další překvapení.

Na konec července je plánovaná "Letní pískovaná". Akce určená nejmladším obyvatelům města se uskuteční 27. července a její součástí bude také procházka maminek a tatínků s kočárky po připravené stezce, kde budou na rodiny čekat stanoviště s úkoly. K zahájení nového školního roku bude pro přerovské školáčky připraveno zábavné odpoledne "S úsměvem do školy", které se tradičně koná vždy první školní den.

Přerovský projekt však není jen o zábavě a příjemně stráveném času. "Chceme se zabývat i vážnějšími věcmi, podpořit propagaci náhradní rodinné péče, zabývat se problematikou ohrožených dětí. Plánujeme vzdělávací přednášky, ale třeba také vydání Bezpečnostního desatera pro děti. O všech aktivitách budeme občany průběžně informovat a věříme, že se akce setkají s velkým zájmem," uzavírá náměstek Kouba.

Letošním oceněním navazuje město na úspěšný loňský rok, kdy Přerov zabodoval v celostátní dotační soutěži Obec přátelská seniorům a obsadil první místo. Díky získané dotaci se senioři mohli zúčastnit velkého množství kulturních a sportovních akcí, výletů a dalších aktivit.

red