Podzimní závodní sezónu zahájily moderní gymnastky v Udine ziskem 10 medailí

Zprávy z regionu

11.10.2024

Autor: red

Na startu "SWIRL&TWIRL" RG International Tournament, mezinárodního závodu v Udine, se sešlo 167 závodnic z 32 klubů 12 zemí. Austrálie, Bosny a Hercegoviny, Chorvatska, České republiky, Litvy,  Lucemburska, Slovenska, Německa, Rakouska, Slovinska, USA a domácí Itálie.

V hale PalaPrexta byla k vidění kvalitní moderní gymnastika. Domácí Italky patří ke světové špičce a nejen AS Udine vyslalo na koberec výborné závodnice ve všech kategoriích, včetně italské reprezentantky Tary Dragas. Zajímavostí bylo vypsání speciální kategorie dle požadavků nových pravidel gymnastické federace platných od následujícího roku na další čtyřletý olympijský cyklus.

Přerovskou moderní gymnastiku reprezentovalo na startu osm závodnic, které všechny předvedly dvojboj s vybraným náčiním v pěti kategoriích. Nejmladší, dvanáctiletá Magdalena Švorčíková, obsadila celkově páté místo, za míč brala stříbro, své osobní maximum obdržela za výkon v kuželích, kde získala 19,90 bodu. O rok starší Marie Kučová vybojovala čtvrté místo, za míč získala stříbro, za kužele bronz.

V juniorkách B ročníku narození 2010 ukázala nejvyrovnanější výkon Veronika Chatrná, obsadila celkově šesté místo za obruč a míč. Výkon za míč a bronzové kužele stačil Adéle Mikeškové na osmou příčku, v těsném závěsu obsadila Michaela Koritarová deváté místo za předvedenou obruč a kužele. Lehce zdravotně indisponovaná patnáctiletá Nela Hasoňová v nejvyšší juniorské kategorii obsadila za míč a kužele celkové patnácté místo ve výsledkové listině.

Svou výkonnostní úroveň potvrdily na závodní ploše šestnáctileté gymnastky Monika Tomečková a Eliška Zbožínková v kategorii seniorek B. Monice patří ve víceboji třetí příčka, zlato za kužele a stříbro za obruč, Eliška celkově druhá, vítězná obruč a bronzové kužele.

Podzimní měsíce jsou pro moderní gymnastky ve znamení společných skladeb, dvojic a trojic.
Dívky musely z důvodu startu v individuálních sestavách zkombinovat přípravu a navýšit tréninkový objem o další hodiny. Výsledkem je důstojné rozloučení se stávajícím olympijským cyklem a nově nabyté zahraniční zkušenosti. Domů si dovezly nejen společné zážitky, ale i
deset cenných kovů v barvách stuhy italské trikolóry.

Moderní gymnastky výborně reprezentovaly klub i statutární město Přerov.