Reklama

Pátek 26. února 2021, svátek má Dorota, venku je 12.7 °C

Po čtyřech letech bude opět udělena Cena města Přerova

Zprávy z regionu

23.2.2021

Autor: red

Výjimečným osobnostem Přerova bude letos opět udělena Cena města Přerova – Medaile Jana Amose Komenského. Do konce května mohou jednotlivci, ale i zástupci spolků, škol, zájmových organizací či sdružení, navrhovat jména lidí, kteří šíří dobré jméno Přerova i za hranicemi města či dokonce státu.

Foto: Magistrát města Přerova

Mělo by jít především o Přerovany, kteří dosáhli vynikajících úspěchů v různých oblastech. Zejména v hudbě, výtvarném umění a architektuře, dramatickém umění, literární činnosti, sportu, vědě, výchově a vzdělávání. Cenu mohou získat i zachránci lidského života.

Návrhy na udělení ceny lze podat buď osobně v Kancelář primátora na náměstí T. G. Masaryka 2, poštou na adrese Bratrská 34, nebo poslat mailem na adresu: kp@prerov.eu. Každý navrhovatel musí svůj návrh písemně odůvodnit, poslat životopis člověka, který si podle něj uznání zaslouží a chybět nesmí ani kontaktní údaje.

Tradice předávání této ceny se v Přerově datuje rokem 1964 a do dnešního dne ji získalo 445 osobností, popřípadě kolektivů. V minulosti bývalo zvykem, že se cena udělovala každý rok. V roce 2015 ale vyslovili zastupitelé domněnku, že se tím její význam postupně devalvuje. Proto rozhodli, že se Medaile Jana Amose Komenského bude udělovat vždy ve třetím roce volebního období. Naposledy to bylo tedy v roce 2017. Medaile by měly být předány novým držitelům na zámku 28. října, u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu.

red