Reklama

Středa 22. září 2021, svátek má Darina, venku je 11.5 °C

Pivní slavnosti přilákaly na výstaviště spoustu lidí, přesto účast nenaplnila zdaleka očekávaní organizátorů

Zprávy z regionu

1.8.2021

Autor: hcz

Krásné letní počasí, skvělá atmosféra, proudy piva a lidé ze všech koutů republiky. Tak by se dal shrnout v pořadí již 9. ročník Přerovských pivních slavností, který se konal v sobotu na přerovském výstavišti. Ačkoliv vše hrálo do karet organizátorům akce, nepřišlo nakonec tolik lidí, aby se dala akce považovat za úspěšnou. Letošní ročník nabídl návštěvníkům přes padesát druhů piva, dobré jídlo a spoustu soutěží. Na pódiu to pořádně rozjela kapela Penzistor, tu vystřídal David Koller a po něm dychtivému publiku hrály skupiny Ready Kirken, Visací Zámek a Kameron.

"Kapely se nám letos podařilo sehnat na poslední chvíli. Vůbec jsme totiž nevěděli, jestli se letos Pivní slavnosti kvůli covidu budou konat. Jak jsme si ale plácli s kapelou Visací Zámek a s Davidem Kollerem, věřili jsme, že se akce povede. Pro návštěvníky jsme přichystali soutěže v pití piva na čas, pojídání hot dogu a pivní štafetu. O zlatavý pěnivý mok se nám postaraly nejen známé pivovary, ale i minipivovary z celé republiky. Na čepu je více jak padesát druhů piv. Jídlo přichystal přerovský Apetit a kromě guláše nechybí ani oblíbené hot dogy, gyros, nebo cigáro," prozradil za organizátory Rudolf Pola.

"Věřili jsme, že jsou lidi hladoví po takových akcích i přes riziko covidu. Bohužel se ukázalo, že obavy z možné nákazy a možná i omezené prostředky některých postižených pandemií mělo nakonec vliv na nízkou účast. Udělali jsme za krátkou dobu maximum a nestačilo to. Ukázalo nám to zároveň, že velké kapely se v Přerově prostě nezaplatí. Čistě za mne to byla poslední akce a po několika letech jsem se  rozhodl ukončit  pořádaní akcí v Přerově. Zda se naváže na 10. ročník už rozhodnou jiní. Byla to krásná léta, ale je třeba něco přehodnotit. I přes neúspěch věřím, že by značka přerovských pivních slavností mohla pokračovat," dodal Pola.

Pivní slavnosti v Přerově jsou oblíbené nejen mezi návštěvníky, ale i mezi kapelami. Ty, které tu již v minulých ročnících vystupovaly, na úžasnou atmosféru vzpomínají. "Na pivní slavnosti jsme přijeli do Přerova z Olomouce. Přitáhla nás sem kapela Visací Zámek. Je to tady suprové - výborná atmosféra, skvělé pivo a moc nás pobavily i soutěže," popsal první dojmy pětačtyřicetiletý Mirek.

hcz

Reklama

Cestovní agentura Palma - Alena Francová

Katalog firem » Cestovní ruch » Cestovní kanceláře

SUPER LAST MINUTE

ZŘECKO – KRÉTA
Odlet Ostrava 23.09.2021

PORTO PLAZZA ***
7 nocí snídane, díte od 8 840 Kc
8 840 Kc
ERATO ***
7 nocí polopenze, díte od 6 990 Kc
9 530 Kc
CASTELLO VILLAGE RESORT ****
7 nocí polopenze, díte od 6 990 Kc
10 690 Kc
JO-AN PALACE ****
7 nocí polopenze, díte od 6 990 Kc
10 850 Kc
ERI BEACH &VILLAGE ***+
7 nocí all inclusive, díte od 6 990 Kc
10 990 Kc
MEDITERRANEO ****
7 nocí all inclusive, díte od 6 990 Kc
11 360 Kc
TRITON HOTEL ***
7 nocí all inclusive, díte od 10 570 Kc
11 440 Kc

Více nabídek Vám rádi sdělíme v naší kaceláři, telefonicky nebo emailem! Zavolejte nebo se u nás zastavte v Olympii v Olomouci