Psi se na výstavišti předháněli v dovednostech a prohnali i své páníčky
2.7.2012
Autor: hcz
Štěkot pejsků provázel první ročník závodů Agility 2 in 1, který o víkendu uspořádal na převorském výstavišti kroměřížský klub Agility. Stovka páníčků se svými miláčky si přijela poměřit své síly nejen na travnaté venkovní ploše, ale i na upravené písečné závodní dráze v hale výstaviště.
"Agility může dělat úplně každý s jakýmkoliv psem. Je pravdou, že některá plemena se na agility hodí více, jiná méně a velmi šikovní jsou také voříšci," řekla Zuzana Šindlerová, majitelka jednoho z přerovských psích salonů, která organizátorům při jejich činnosti pomáhala. A co je cílem agility? Cílem je, aby psovod se svým psem překonal několik tratí s překážkami ve správném směru a pořadí, bez chyb a v co nejlepším čase.
Do soutěže s tříletou border kolií a dvouletou fenkou australského ovčáka přijela i Jana Juhasová ze Slovenska, která se agility věnuje již dvanáctým rokem. "Tratí je víc. Mění se podle velikosti a kategorie psů. Každý pes běží čtyři tratě," prozradila k soutěži členka Liptovského Agility klubu.
"Uspořádat agility tady v Přerově na výstavišti bylo dílem náhody. Naše sdružení navštěvuje spousta pejskařů z Přerova, a ti nám dali kontakt na majitele výstaviště. Svou úlohu, že jsme dnes tady, sehrál i mezinárodní rozhodčí Tomáš Galabazňa. Jeho snem bylo udělat v naší republice závody, které by se mohly konat nejen venku, ale i uvnitř, a to areál přerovského výstaviště splňuje na 100 procent. Uspořádat takovou akci je velmi nákladné," svěřila se organizátorka soutěže Šárka Šandová. Na soutěži posuzovali zdatnost pejsků a jejich páníčků opravdoví mistři. Rozhodčí Tomáš Galabazňa pozval do Přerova své kamarády Itala Angelo Lione a Švýcara Rolfa Grabera, kteří na výstavišti postavili opravdu velkolepé parkury. "Přinesli sem naprosto nové pohledy v parkurech, je to úžasné. Učíme se stále něco nového," dodala Šandová.
hcz
Cestovní agentura Palma - Alena Francová
Katalog firem » Cestovní ruch » Cestovní kanceláře
LAST MINUTE
Uvedená cena za osobu zahrnuje: LETENKY, transfery, ubytování se stravou ALL INCLUSIVE, delegát.
Albánie: MELIA DURRES 5* 18.8. - 25.8.2026 z Brna za 30 890 Kč
Řecko - Kos: WHITE OLIVE MARINE 4* 11.8. - 19.8.2026 z Ostravy za 28 990 Kč
Řecko - Rhodos: CANVAS BY MITSIS PETIT 4* 31.8. - 8.9.2026 z Brna za 29 790 Kč
Bulharsko-Burgas: PERLA ROYAL 5* 9.8. - 16.8.2026 z Brna za 18 990 Kč
Egypt-Hurghada: SENTIDO NAGA BAY 5* 23.8.–30.8.2026 z Brna za 23 590 Kč osoba
Egypt-Marsa Alam: JAZ NEO REEF 4* 20.8. - 27.8.2026 z Brna za 17 620 Kč osoba
Turecko-Bodrum: VERY CHIC HOTEL 5* 12.8.–19.8.2026 z Brna za 25 790 Kč osoba
Turecko - Turecká Riviéra: MASTER FAMILY CLUB 5* 21.8. - 28.8.2026 z Ostravy za 22 680 Kč osoba
Turecko-Marmaris: AQUA 5* 9.8. - 17.8.2026 z Ostravy za 29 390 Kč osoba
Tunisko: CONCORDE MARCO POLO 4* 18.–26.8.2026 z Brna za 15.990 Kč osoba
Kontakty:
www.ck-palma.cz
e-mail: palmaol@ck-palma.cz
tel. 585 154 587





