Reklama

Středa 10. srpna 2022, svátek má Vavřinec, venku je 18.9 °C

Pacientům přerovské nemocnice slouží nové EKG přístroje

Zprávy z regionu

30.6.2022

Autor: red

Jedenáct nových EKG přístrojů nakoupila Nemocnice AGEL Přerov pro své interní oddělení, oddělení chirurgie, traumatologii, gynekologii i ortopedii. Nově zakoupené přístroje slouží k vyšetřování i léčbě pacientů se srdečními obtížemi, ale i pro preventivní monitorování či kontrolu srdeční činnosti.

Foto: Nemocnice Přerov

"EKG přístroje nejběžněji používáme k vyšetřování pacientů s bolestí na hrudi, dušností, závratí, pocitů bušení srdce a podobně. Pomocí EKG můžeme odhalit poruchu srdečního rytmu, ale třeba i zvětšení srdečních oddílů," vysvětluje MUDr. Štefan Repovský, náměstek pro léčebně preventivní péči přerovské nemocnice.

Při EKG vyšetření, které trvá jen malou chvíli, leží pacient na lůžku na zádech s obnaženou horní polovinou těla a kotníky. Na hrudníku má pak nalepeny elektrody, které jsou napojeny na monitorovací systém zaznamenávající stahy srdečního svalu. Vyšetření je nenáročné a zcela nebolestivé. Pomocí výsledné EKG křivky přitom lékař snadno a spolehlivě detekuje odchylky od běžného stavu.

Nově zakoupené EKG přístroje typu 1201 jsou přenosné, disponují barevným LCD displejem, alfanumerickou klávesnicí, dotykovou obrazovkou, vnitřní pamětí i vestavěnou tiskárnou. "Ovládání těchto nových EKG přístrojů je zcela jednoduché a intuitivní a díky jejich malému rozměru je můžeme snadno přenášet i přímo za pacienty k jejich lůžku. Navíc jsou vybaveny řadou speciálních funkcí, jako jsou automatické výpočty a interpretace pomocí databáze, rozšířený tisk při arytmiích, nebo možnost rozšířené analýzy vybrané sekvence záznamu," popisuje hlavní výhody MUDr. Repovský.

Nové přístroje, které v nemocnici nahradily starší modely, by mohlo ročně využít více než 20 tisíc pacientů, kteří přicházejí s nejrůznějšími obtížemi.

red

Reklama

PODLAHY A INTERIÉRY

Katalog firem » Řemeslníci » Podlahy

Nabízíme podlahy plovoucí, laminátové, korkové, dřevěné, dvouvrstvé, vinylové, Thermofix, PVC, Novilon, linoleum, Marmoleum click. Prodáváme interiérové dveře PORTA DOORS, VRÁNA, SOLODOOR...