Reklama

Úterý 3. října 2023, svátek má Bohumil, venku je 20.1 °C

Orizaro nabídlo v přilehlých koutech Laguny návštěvníkům deset pohádkových stanovišť

Zprávy z regionu

10.9.2023

Autor: hcz

Sobotní odpoledne (9. září 2023) patřilo pohádkám. Peklo plné čertů, líný Honza, doupě Ježibaby, vodníci, smutná princezna, chaloupka celá z perníku, Bob a Bobek, Otesánek nebo Čert a Káča. Taková byla cesta pohádkovým lesem, kterou pro malé i velké návštěvníky připravil na březích Laguny turistický oddíl TOM Lišáci.

Horké sobotní odpoledne přivítalo na startu u Bašty u Dokládalů celé rodiny, které se rozhodly strávit den s pohádkovými bytostmi. "Už ani přesně nevíme, jestli Orizaro pořádáme po 33. nebo 34. Pro návštěvníky jsme připravili deset stanovišť. Nechybí pohádky jako Smutná princezna, peklo, Perníková chaloupka, Králíci z klobouku, Čert a Káča, Otesánek a mnoho dalších. U jednotlivých stanovišť plní děti spolu s rodiči zadané úkoly," prozradil za organizátory Ladislav Župka.

"Orizaro vede kolem velké a malé Laguny. Zvolili jsme čtyři směry, aby se nemuseli rodiče s dětmi tísnit na stanovištích," dodal Župka.

Příležitost podívat se do pohádky si nenechaly ujít stovky dětí. Na stanovištích na ně čekaly pohádkové bytosti a spousta úkolů. Čerti potřebovali pořezat dříví, nanosit vodu nebo uklidit peklo, líného Honzu se snažili probudit návštěvníci zvonkem, Otesánek se svou velkou pusou potřebaval nakrmit a u Perníkové chaloupky dostali všichni dokonce za splnění úkolu voňavý, čerstvě upečený perník.

"Bylo to fajn. Sice mi s názvy kytek musela pomoct maminka a některé úkoly jsme museli plnit spolu, jako řezání dřeva, nebo tahání řepy, ale házet míčky do Otesánkovy pusy jsem zvládl sám," pochlubil se sedmiletý Jakub.

Sobotní odpoledne se vydařilo. Počasí přálo a plnění úkolů u pohádkových bytostí si užívali všichni. Nejen malí, ale i ti velcí.

hcz

Reklama

Rehabilitační centrum

Katalog firem » Zdravotnictví » Fyzioterapie, rehabilitace

Objednávky na MFK a vyšetření 724 110 208. Léčebná tělesná výchova na neurofyziologickém podkladě. Procedury fyzikální terapie, masáže, myoskeletární medicína, manuální fyzioterapeuti...