Reklama

Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna, venku je 24.4 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Oprava bazénové vany potrvá déle, venkovní bazén se bude vyhřívat do konce října

Zprávy z regionu

22.8.2023

Autor: red

Nečekané problémy se špatnou vzduchotechnikou, se stavem ochozových ploch a přelivových žlábků. To jsou hlavní důvody toho, proč se přerovský krytý bazén bude opravovat o měsíc déle, než se původně předpokládalo.  Plavecký areál se tak místo na konci října otevře až na začátku prosince. Protože se až v rámci stavby zjistilo, že je nutné udělat další práce, navýší se cena rekonstrukce o 4 miliony 354 tisíc korun. Město tedy za opravu zaplatí 24 milionů 721 tisíc bez DPH. Úprava rozpočtu projde v pondělí 4. září ještě hlasováním zastupitelstva.

Oprava bazénové vany

Foto: Magistrát města Přerova

Padesátimetrový krytý bazén letos slaví 45 let své existence. V posledních letech se ale v původním tělese vany objevily mikrotrhliny a docházelo k průsakům vody, proto byla letos v květnu zahájena kompletní rekonstrukce.

"Oprava tělesa bazénové vany probíhá bez komplikací a podle plánu. Problém se ale ukázal v technologii, která se nachází pod bazénem. Rozhodnuto bylo i o dalších dílčích úpravách. Třeba o změně startovacích bloků, které budou vhodnější pro závodní plavání. Ale to už nemá na prodloužení termínu stavby zásadní vliv," uvedl jednatel Sportoviště Přerov Petr Kouba. Ten také připustil, že pro veřejnost bude delší rekonstrukce nepříjemná, ale nejvíce ji pocítí sportovní kluby, které v bazénu trénují. A to od závodních plavců přes ploutvové až po vodní pólisty. "Jejich situace nám není lhostejná, proto přistoupíme ke stejnému opatření jako v květnu a v červnu. Vodu ve venkovním 25metrovém bazénu budeme až do konce října ohřívat na 27 stupňů. V listopadu ale budou muset využít plavecké areály v okolí," řekl Kouba.

Bazén, který byl v ulici Kopaniny postaven v roce 1978, prošel několika úpravami. Jeho vana se ale rekonstruuje poprvé. "Dělníci vybourávali staré keramické obklady, sanovali podkladní vrstvy v celé ploše dna bazénové vany a nyní se nahrazují staré obklady novými keramickými. Komplikace nás mrzí, ale u starších staveb s náročnými technologiemi je někdy těžké odhadnout celkový stav. Dodavatel chtěl stavbu prodloužit o 60 dnů, jsme rádi alespoň za to, že se nám podařilo dohodnout se na 31 dnech," řekla na závěr vedoucí odboru investic města Ivana Pinkasová.

red

Reklama

Optika Mitáš s.r.o.

Katalog firem » Obchod » Oční optika

Velký výběr slunečních brýlí s polarizací. Sleva 40% na multifokální čočky, sleva 30% na zabarvovací čočky a na PC filtr, 20% na ztenčené čočky. Na počkání provádíme také drobné opravy. Měření zraku(dle domluvy), bezbariérový vstup.Změna prac. doby během prázdnin:PO-PÁ 8:30-16:30