Reklama

Úterý 18. února 2020, svátek má Gizela, venku je 9.4 °C

Od první chvíle provází životem miminka Nemocnice Přerov háčkované chobotničky

Zprávy z regionu

21.1.2020

Autor: red

Více než 820 barevných háčkovaných chobotniček ročně vloží zdravotníci Nemocnice Přerov do postýlky všem novorozencům, kteří přijdou na svět v jejich porodnici. Chobotničky navozují dětem pocit bezpečí, připomínají jim pobyt v bříšku a zklidňují je. Hračky pletou seniorky z celého Přerovska a slouží i jako památka z porodnice.

Háčkovanou chobotničku dostává v porodnici každé narozené miminko. "Chapadla chobotničky připomínají pupeční šňůru, kterou si dítě drží v ručičce a mělo by jej to zklidnit. Jako dárek je rozdáváme všem novorozencům, ovšem občas háčkovanou hračku dostanou i jejich starší sourozenci, aby jim to nebylo líto," říká Eva Hradilová, staniční sestra novorozeneckého oddělení Nemocnice Přerov a dodává, že od kolegyně z dlouhodobě intenzivní péče dostávají i jiná háčkovaná zvířátka a další hračky, které putují k pacientům na dětské oddělení nemocnice.

Plést chobotničky, nebo se zapojit darováním nepotřebné vlny, může každý. "Zveřejnili jsme výzvu, aby nám lidé darovali nepotřebnou vlnu na novorozenecké oddělení v rámci akce Daruj klubíčko. Nosí ji zaměstnanci, dobrovolníci a anonymní dárci, kteří občas připojí také hotovou chobotničku, za což moc děkujeme. Do samotného háčkování se zapojují naše babičky, kamarádky i tchýně, z nichž jedna je dokonce rekordmanka, ale pomáhají nám také seniorky z klubu Pohoda v Lipníku nad Bečvou," doplňuje Hradilová s tím, že vlnu, která není vhodná k háčkování, daruje speciální škole v Lipníku nad Bečvou.

red

Reklama

Městys Dřevohostice

Katalog firem » Obce » A-K

Městys Dřevohostice se rozkládá po obou březích říčky Bystřičky, asi 15 kilometrů jihovýchodně od Přerova, na okraji Hostýnské vrchoviny. V současné době zde žije asi 1500 obyvatel a k...