Reklama

Neděle 11. dubna 2021, svátek má Izabela, venku je 10.5 °C

Tento týden začalo ve městě několik dopravních omezení

Zprávy z regionu

24.2.2021

Autor: red

S prvním březnovým dnem se v Přerově naplno rozjela stavební sezóna, která posune k cíli velké dopravní stavby. Pokročí mimoúrovňové křížení mezi Přerovem a Předmostím. Ve stejné lokalitě, v blízkosti Lidlu, se začne se stavbou okružní křižovatky. Pracovat se bude na vnitřním průtahu městem, který byl zahájen poklepem na základní kámen vloni na podzim. A pokračovat má i modernizace železnice, jejíž součástí je nový podjezd v Lýskách. Všechny tyto akce přinesou řidičům, cyklistům i chodcům dočasná omezení.

Mimoúrovňové křížení silnice I/55 s železnicí, kterou za 360 milionů korun staví Ředitelství silnici a dálnic, se chýlí ke svému závěru. V tuto chvíli dělníci čekají na příznivější, a hlavně stabilnější klimatické podmínky, které dovolí položit na estakádu asfalt. První řidiči by se po ní mohli projet už koncem května. Po zprovoznění se pak naplno rozjede i stavba blízké okružní křižovatky. Ta začne už s prvními jarními dny výstavbou spojovací větve v bezprostřední blízkosti prodejny Lidl a v první etapě přinese omezení hlavně chodcům, kteří budou nuceni používat pouze levý přechod z Velké Dlážky směrem do Předmostí.

Ředitelství silnic a dálnic začne v březnu také se stavbou 826 metrů dlouhého průpichu, který je součástí průtahu městem. Začíná na křižovatce ulic Velké Novosady - Komenského - Kojetínská, protne areál někdejší firmy Juta, povede podél autobusového nádraží a na konci se napojí na stávající Tovární ulici. Na jaře začnou práce v prostoru autobusového nádraží. Dojde ke zúžení vozovky, ale osobním vozidlům bude vjezd zachován. Nákladní doprava bude mít vjezd povolený pouze pro dopravní obsluhu. Objízdné trasy povedou po silnicích první třídy. Po dokončení stavby, které je plánováno na konec roku 2022, tu bude úplně nová čtyřproudová komunikace. Počítá se s úpravami křižovatek, které jsou v trase, a vznikne 187 metrů dlouhá protihluková stěna. Odborníci, kteří se na plánech podíleli, slibují, že ve finále bude přerovská doprava plynulejší, rychlejší a bezpečnější, neboť průtah se stane jakýmsi "sběračem" z místních komunikací. Stavba průpichu přijde na 189 milionů korun, Přerov se podílí částkou 22 milionů.
Z rozpočtu města se bude platit například komunikace pro pěší a cyklisty, nebo nové světelné
signalizační zařízení, které zajistí zelenou vlnu, známou i z jiných měst.

Stavební stroje zaberou od začátku března do konce dubna také podjezd v Lýskách, kde Správa železnic staví nový most. I tam bude nutná částečná uzavírka, neboť dělníci se pustí do poslední fáze, která zahrnuje výstavbu chodníků a terénní úpravy. Provoz má být zachován kyvadlově a řízen bude semafory, chodcům bude průchod umožněn.

red

Reklama

Katarína Vaňková, DiS – specialista na oddlužení AK Mgr. Martin Ludvík Advokát

Katalog firem » Finance » Oddlužení, dluhové poradenství

Naší hlavní činností je dluhové poradenství a řešení insolvencí, konkurzy malých firem (s.r.o.). Poskytujeme i poradenství maminkám ohledně zvýšení výživného, vymáhání výživného a nově i možnost získat tzv. náhradní výživné od státu až 72.000 na 1 dítě po dobu 2 let! Stačí zavolat nebo napsat na uvedené kontakty a vše spolu vyřešíme. Pracujeme i on-line..