Reklama

Sobota 10. června 2023, svátek má Gita, venku je 22.7 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

O heavy metalový nářez se v restauraci Pivovar postarala kapela Judas Priest Moravia Revival

Zprávy z regionu

8.5.2022

Autor: hcz

Sobotní večer patřil v přerovské restauraci Pivovar kojetínské heavy metalové kapele Judas Priest Moravia Revival a "Spektrákům", rockové skupině, která vznikla v Přerově začátkem sedmdesátých let. Do restaurace přišli milovníci nejen rocku, ale i starých pecek anglické heavy metalové kapely jako je Breaking the Law.

Za koncertem v přerovské restauraci Pivovar stál kytarista Mojmír Holíček. "Kojetínskou kapelu Judas Priest Moravia Revival jsem pozval hned z několika důvodů. Především je mi hudba britské metalové legendy velmi blízká, také skupina Spektrum má v repertoáru dvě skladby Judas Priest s vlastními texty a sice Peklo a Drtič. S kojetínskými muzikanty se navíc osobně znám, s kytaristou Pavlem Zahradou jsem před mnoha lety dokonce hrál v kapele Motörhead Revival," řekl Holíček.

Návštěvnost byla velká. Dorazila spousta fanoušků nejen Judas Priest, ale i Spektráků. "Na Spektráky jsme chodili v mládí, v době, když nám bylo o pár desítek let míň, ale elán nás neopouští ani dnes," nechal se slyšet jeden z fanoušků.

Že to byla správná volba, vybrat tyto dvě kapely, ukázal ohlas u publika. "Hrálo se mi dobře, protože přišla spousta skalních fanoušků Spektrum, kteří na nás chodili v osmdesátých letech, kdy jsme odehráli až šedesát vystoupení ročně a běžně na nás chodilo 300 až 500 diváků. Dnes už Spektrum vystupuje velmi zřídka, vlastně pouze když já zorganizuji koncert podobný tomu dnešnímu, nebo když nás pozve město Přerov na některou ze svých akcí," dodal Mojmír Holíček.

hcz