Reklama

Sobota 28. května 2022, svátek má Vilém, venku je 15.8 °C

Nový rentgenový přístroj rozšíří možnosti kardiologických nebo angiologických vyšetření v přerovské nemocnici

Zprávy z regionu

9.5.2022

Autor: red

Nový rentgenový přístroj Cios Alfa značky Siemens nahrazuje starší typ rentgenu, který po deseti letech již nesplňuje požadavky na moderní stroj na invazivním zákrokovém sále interního oddělení Nemocnice AGEL Přerov. Přístroj umožňuje provádět nejen všechny výkony, které byly v nabídce interního oddělení dosud, ale také rozšiřuje portfolio výkonů o sofistikovanější kardiologická nebo angiologická vyšetření, které nebylo možné provádět na původním přístroji.

Nový rentgenový přístroj Cios Alfa

Foto: Nemocnice Přerov

Nový přístroj instalovaný na interním oddělení přerovské nemocnice má mnohonásobně větší výkon rentgenové lampy, umožňuje lepší časové a prostorové rozlišení, přitom radiační zátěž pro pacienta a personál je relativně menší. "Ovládání přístroje je pro radiologické asistenty snazší, jeho otočné rameno je flexibilnější a poskytuje nám více projekcí. Samozřejmostí je digitální zpracování obrazu a rychlost," uvádí primář interního oddělení Doc. MUDr. Dan MAREK, Ph.D., FESC a zároveň dodává, že svými parametry přístroj umožňuje například i zobrazení gastroenterologických procedur (endoskopickou retrográdní cholangiopankreatografii) a další zákroky v jiných oblastech vnitřního lékařství nebo neurologie, které se většinou provádějí ve spolupráci s radiology.

Nový rentgenový přístroj využijí zejména lékaři, kteří operují na operačním sále interního oddělení, jako jsou kardiologové, angiologové a intenzivisté, často ve spolupráci s laboranty radiologického oddělení. "Na našem operačním sále se provádějí implantace kardiostimulátorů (pacemakerů), zavádění trvalých centrálních katetrů pro dialýzu (Permcath), zavádění centrálních katetrů z periferie (PICC), dočasné elektrody pro srdeční stimulaci nebo případně pravostranné katetrizace (měření tlaků v srdci a plicních cévách). Většina těchto výkonů se bez rentgenové kontroly neobejde," uzavírá primář interního oddělení.

red

Reklama

Katarína Vaňková, DiS – specialista na oddlužení AK Mgr. Martin Ludvík Advokát

Katalog firem » Finance » Oddlužení, dluhové poradenství

Naší hlavní činností je dluhové poradenství a řešení insolvencí, zpracování a podání insolvenčních návrhů, konkurzy malých firem (s.r.o.), právní poradenství po celou dobu insolvence.

Poskytujeme i poradenství maminkám ohledně zvýšení výživného, vymáhání výživného a nově i možnost získat tzv. náhradní výživné od státu až 72.000 na 1 dítě!

Nabízíme pomoc při výkupu nemovitosti do bytového družstva těm, kteří jsou již v insolvenci a kterým chce ins. správce nebo věřitel prodat majetek.

Stačí zavolat nebo napsat na uvedené kontakty a vše spolu vyřešíme. Pracujeme i on-line.. po celé ČR.