Reklama

Sobota 28. května 2022, svátek má Vilém, venku je 16.1 °C

Nová cyklostezka propojí lávku přes Bečvu u loděnice s Žerotínovým náměstím

Zprávy z regionu

18.1.2022

Autor: red

Most u loděnice s Žerotínovým náměstím by měla spojit nová cyklostezka. Stavět se má od července do listopadu a náklady na její stavbu byly vypočítány na 5 milionů 520 tisíc korun. Na investici bude město žádat o dotaci z Olomouckého kraje. Žádost o ni musí být podána do konce ledna. Maximálně je možno získat 2 a půl milionu korun.

Foto: Magistrát města Přerova

Projekt řeší nejen novou cyklostezku vedoucí podél ulice Pod Valy, ale i úpravu stávajícího chodníku. V současné době jsou místa pro pěší po obou stranách. Nově bude od restaurace Katovna směrem k Žerotínovu náměstí chodník, zatímco na opačné straně povede od lávky přes Bečvu až ke křižovatce ulic Kozlovská - Šrobárova společná stezka pro cyklisty a chodce. Chodník bude dlouhý 130 metrů a široký 2,5 až 3,2 metru, společná stezka má být o délce 270 metrů s šířkovým parametrem 3,25 metru. Stezka bude vydlážděna zámkovou dlažbou. A musí samozřejmě splňovat podmínky bezbariérovosti, takže nebudou chybět varovné pásy pro nevidomé. Vše bude plynule navazovat až k vydlážděnému úseku vedoucímu k Žerotínovu náměstí. Součástí stavby jsou nová, oplocená kontejnerová stání pro deset nádob na smíšený a tříděný odpad a počítá se i s tím, že stávající stožáry veřejného osvětlení včetně svítidel budou demontovány a nahrazeny novými. Po dobu stavby budou muset majitelé aut především z blízkých panelových domů počítat s tím, že zčásti bude zabráno parkoviště u kašny.

Přerov je poměrně hustě protkán cyklostezkami. Za posledních osmnáct let bylo ve městě vybudováno 25 kilometrů tras pro cyklisty a další se staví či chystají. Aktuálně se realizuje například stezka v centru Přerova, která vede přes Palackého ulici až k budově Gymnázia Jakuba Škody a přijde na 13 a půl milionu korun, z toho 11 a půl milionu  pokryje dotace z ITI Olomoucké aglomerace. Na propojení cyklostezkou čeká i trasa Velká Dlážka a Hranická. Na tu už probíhá výběrové řízení s předpokládanou cenou 14 milionů 600 tisíc korun a v ceně je i přeložka plynového zařízení. A připravuje se i stezka, která propojí ulice Šířava – Svisle, R. Stokláskové a vyžádá si náklady ve výši asi 17 milionů korun.

red

Reklama

Cestovní agentura Palma - Alena Francová

Katalog firem » Cestovní ruch » Cestovní kanceláře

SENEGAL

Odlet Praha 31.05.2022

ROYAL HORIZONS BAOBAB ****
7 nocí all inclusive, dítě od 16 990 Kč
16 990 Kč

RIU BAOBAB *****
7 nocí all inclusive, dítě od 17 990 Kč
20 490

Více nabídek Vám rádi sdělíme telefonicky, emailem nebo u nás v kanceláři.