Reklama

Pondělí 23. července 2018, svátek má Libor, venku je 28 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Na zahradě v Lipníku shořely přístřešky

Krimi

9.2.2017

Autor: z

Hasiči vyjížděli před třetí hodinou ranní k požáru přístřešků na zahradě v Lipníku nad Bečvou. Na místě se nacházely nebezpečné hořlavé látky a tlaková lahev na propan-butan.

Foto: HZS Olomouckého kraje

"Na místo události vyrazili profesionální hasiči požárních stanic Lipník nad Bečvou a Hranice, z řad dobrovolných hasičů jednotky Lipník nad Bečvou a Osek nad Bečvou. Jednalo se o požár dvou menších objektů – přístřešků. Požár komplikoval silný mráz a bylo velmi těžké v krátkosti nalézt funkční hydrantový zdroj se zásobou hasební vody pro jednotky, navíc docházelo k namrzání komunikace a byla vyžádána součinnost technických služeb. Požár jednotky celkově likvidovalo chvíli po šesté hodině a postupně se navracely zpět na své základny," popsal mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Požár se obešel bez zranění. Příčina jeho vzniku i výše škody zatím nejsou známy.

z

Reklama

HRAD SOVINEC

Katalog firem » Cestovní ruch » Hrady, zámky

Informační leták: 28-a-29-7-program_6143.pdf

O víkendu 28-29.7.2018 na hradě Sovinec pořádáme již XXII ročník akce s názvem DOBÝVÁNÍ HRADU SOVINEC - ZA ČEST KRÁLE, aneb Sovinec v temné době války Třicetileté.
Na pátém nádvoří se návštěvníkům představí elitní mušketýrský regiment CORPORAL. Na mnohé prosby návštěvníků se rozhodli do programu vrátit i velmi oblíbenou středověkou Recyklaci lahví. Sekundovat jim budou i další výtečné šermířské skupiny jako ADOREA se svými šermířskými zápletkami a souboji ve věrohodné i nevěrohodné podobě, famózní šermíři BENGARE, či skupina šermu ALLEGROS se svými pohádkami. Aby se ale jen nebojovalo a nestřílelo, zavítá k nám na Sovinec také nejlepší a nejuznávanější kejklíř v ČR VOJTA VRTEK a připomene své nejslavnější kejklířské „„numero uno“ Zkrocení nedospělého kondora Evžena.
Po oba dva dny pak v 13:00 proběhne na 5.nádvoří BITVA O HRAD SOVINEC.
Pro nejmenší návštěvníky zahraje loutkové pohádky s velkými marionetami divadlo KAŠPÁRKŮV SVĚT. Nemohou chybět ani SOKOLNÍCI s letovými ukázkami.