Reklama

Neděle 22. července 2018, svátek má Magdaléna, venku je 20.7 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Na výstavišti to vřelo: Pivní slavnosti přilákaly tisíce lidí z celé republiky

Kultura

23.5.2016

Autor: hcz

Davy lidí zaplnily během soboty celý areál přerovského výstaviště. Letní počasí, skvělá muzika pro všechny věkové kategorie, pivo a soutěže - to vše nabízel pátý ročník přerovských Pivních slavností. Na dvou pódiích se střídaly skvělé kapely. Nechyběl legendární Katapult ani Majk Spirit.

Foto: Hana Žáčková Foto: Hana Žáčková

Pořadatelé Jaroslav Urbanec a Ruda Pola přichystali pro návštěvníky výstaviště skvělý program. "V přípravě na pátý ročník pivních slavností jsme oslovili 150 pivovarů, pozvání přijalo 36 pivovarů, z toho bylo 30 minipivovarů. Kromě spousty místních minipivovarů jako Parník nebo Osečen k nám zavítaly minipivovary z celé republiky, ale i pivovar Krombacher z Německa. Kromě tradičních piv se točí spousta speciálů, ale i ochucená piva jako višňové nebo mandlové a další. Lidé si mohou vybrat ze sto čtyř druhů piva, kromě českých a moravských jsou tady i piva z Německa nebo Holandska. Přichystáno je bohaté občerstvení od grilovaných prasat přes guláše, hamburgery, makrely nebo třeba jen sladkosti," svěřil se před zahájením akce Ruda Pola. Také děti si přišly na své. Na louce si mohly vyzkoušet jízdu na elektronickém býkovi nebo dojení krávy na simulátoru.

Foto: Hana Žáčková Foto: Hana Žáčková

Pro odvážné byla přichystána chilli show, do které se přihlásilo osm soutěžících. Čtyři chlapci a stejný počet dívek. V posledním pátém kole zůstali jen dva odvážlivci. Síly byly vyrovnané. Kotel pod pódiem ale fandil mladinké Sašce Stojkové z Olomouce. "Nejdříve mě pálila celá pusa, pak mně začal brnět nos a teď mě pálí celý obličej," svěřila se po soutěži mladičká dívka, kterou chilli papričky neodradily a do soutěže by šla znovu. Klobouk dolů před ní, otrlejší a starší by chilli show znovu nedali. "Je to o emocích, člověka, který tuto soutěž vyhraje, to bude hodně bolet. Je to show o bolesti. Chilli je velmi silný halucinogen, všichni šli do toho na vlastní nebezpečí. Čekalo je obrovské peklo, je to prostě brutál," prozradil organizátor show Tomáš Nový. Diváci s napětím sledovali tváře soutěžících při každé ochutnávce, a že se bylo na co dívat - chilli se pustí do díla až po chvíli, ale pak to opravdu stojí za to!

Foto: Hana Žáčková

"Pro fajnšmekry jsme přichystali unikátní soutěž v ochutnávání piva. Kdo zvládne ochutnat deset druhů a bude vylosován, vyhraje cenu. Mezi soutěžícími je i borec, který chce obejít všechny stánky," dodal Pola.
Zájem lidí o o přerovské Pivní slavnosti byl obrovský. Na výstaviště dorazili návštěvníci ze všech koutů republiky. Mezi hosty nechyběl ani ministr zemědělství Marian Jurečka. "Atmosféra je skvělá. Nejvíce mě překvapil obrovský počet minipivovarů, vždyť dnes máme v České republice na tři sta minipivovarů, což je fenomén," řekl Marian Jurečka.

Foto: Hana Žáčková

Když vybírali organizátoři program, oslovili deset kapel. "Na základě výborné spolupráce s Oldou Říhou, který zajistil stage včetně hudby, nazvučení a osvětlení, jsme opět vstoupili v jednání s ním a pozvali Katapult. Naší vizí bylo sladit střední a starší generaci s mladou a na základě toho jsme postavili nejen program, ale i sled kapel. Dali jsme prostor zpěvákovi Voxelovi, který je rodákem z Dubu, a jako hvězdu večera jsme pozvali Majka Spirita - zlatého slavíka a objev roku slovenské popové scény z roku 2012," doplnil Pola.

Na hlavním pódiu se během odpoledne vystřídala plejáda kapel. Slavnosti odstartovala Argema, poté pokračovala vycházející hvězda rnb, kapela Atmo music, a na své si přišli i fanoušci rockové legendy kapely Katapult. "Je to úžasné, když pod pódiem v první řadě stojí tři generace fanoušků," pochvaloval si atmosféru pivních slavností zpěvák z Katapultu Olda Říha. Po "Kaťácích" zazpívala skupina Critical Acclaim, poté zpěvák Voxel a celodenní maraton zakončil slovenský rapper Majk Spirit. Publikum zpívalo a tančilo.

Foto: Hana Žáčková

"Uspořádat 5. ročník Pivních slavností by se nepodařilo bez podpory Olomouckého kraje a ministra zemědělství Mariana Jurečky, který akci nejen zaštítil, ale i finančně podpořil. Za to jim patří dík," doplnili organizátoři.

hcz

Reklama

Divadelní V. klub Přerov

Katalog firem » Kultura » Divadla

Divadelní komedie
MANŽELSTVÍ V KOSTCE.
5.9. od 19.00

MANŽELSTVÍ V KOSTCE

scénář a režie: Luboš Balák
hrají: Zuzana Kronerová, Oldřich Navrátil

Píše se rok 1987. Léto. Jez na Berounce. Mladý Emil alias Válec se právě pokusil nebezpečný jez sjet. Udělal se. A vůbec to nevypadalo dobře. Naštěstí ho mladá Marcela alias Borůvka zachránila. Vytáhla ho za pádlo. A když tak seděli po prožitém nebezpečí v letní podvečer na břehu Berounky, a hlasitě oddychovali, zamilovali se. To byl začátek jejich dlouhé cesty. Začátek manželství, které pak trvalo sto let.

Manželství v kostce je nová komedie Luboše Baláka o věčném souboji mužů a žen, který netrvá jen sto let a který se netýká jen dvou jedinců. Týká se všech a prožíváme ho znovu a znovu. Emil a Marcela ho dávají jen poněkud extrémněji. Kolikrát se vlastně toho druhého pokusili zavraždit? A jak je možné, že ten druhý partner ještě vůbec žije? A jak to, že jsou pořád spolu a nepukla jim hlava?