Reklama

Sobota 4. dubna 2020, svátek má Ivana, venku je 6.3 °C

Myslivci z Kokor uspořádali ples, na který dorazily stovky lidí z širokého okolí

Zprávy z regionu

2.2.2020

Autor: hcz

Myslivecký spolek z Kokor uspořádal v sobotu tradiční 10. výroční Myslivecký ples. Do sálu místní sokolovny zamířily stovky lidí. Organizátoři přichystali pro návštěvníky nejen bohatou tombolu, ale i spoustu specialit ze zvěřiny. K tanci a poslechu hrála jako vždy kapela Elixír.

"Na letošní jubilejní ročník jsme připravili 350 porcí z pěti druhů jídel. V nabídce máme divočáka na smetaně, srnčí medailonky, srnčí ražniči, řízek z divočáka a zvěřinový guláš. Na přípravu jsme spotřebovali přes 100 kilogramů opracované zvěřiny. Vařili jsme ve čtyřech lidech už od čtvrtečního odpoledne," prozradil mistr kuchař Ladislav Dohnal.

K tanci a poslechu hrála přerovská kapela Elixír, se kterou mají pořadatelé údajně domluvenou spolupráci až do roku 2022. Nechyběla ani profesionální ukázka společenských tanců.

"Dnes tady máme dva taneční páry," řekl za organizátory Tomáš Šťastný. Dodal také, že chybět nebude ani oblíbená tombola, ve které jsou i top ceny. "V tombole je kromě zájezdů a elektroniky i deset bažantů, jeden kus srnčího, dva kusy černé zvěře a jeden kus zvěře vysoké. Okolo jedenácté hodiny budeme losovat tombolu o 80 cen. Po půlnoci pak přijde na řadu losování top deseti cen a nebude chybět ani slosování vstupenek," prozradil Šťastný.

Myslivecký ples v Kokorách je vyhledávanou akcí celého regionu. Již několik let  jezdí do kokorské sokolovny stovky lidí z širokého okolí. " Poslední tři roky se počet návštěvníků ustálil na čísle 330. Jsme za to moc rádi, protože přípravě plesu věnujeme spoustu času. Hned jak jeden ples skončí, přemýšlíme nad tím, jak ten další vylepšit a co změnit, aby přilákal další návštěvníky," dodal Šťastný."Do Kokor jezdíme s manželkou na myslivecký ples každoročně. Pokaždé se tady sejde skvělá parta lidí a nechybí ani výborné zvěřinové speciality," svěřil se jeden z návštěvníků. 

 

hcz

Reklama

Večerní veterinární ordinace

Katalog firem » Služby » Veterinární ordinace a péče o zvířata

Interní medicína psů, koček a drobných savců, vakcinace, odčervení, čipování, cestovní pasy, poradenství, prodej krmiv včetně veterinárních diet. Pohotovost, chirurgické zákroky a oše...