Reklama

Úterý 3. srpna 2021, svátek má Miluše, venku je 25.7 °C

Most na Osmeku se na čtyři měsíce uzavře, auta budou jezdit přes Výstaviště

Zprávy z regionu

24.6.2021

Autor: red

Sto dvacet jedna dnů bude trvat oprava mostu přes mlýnský náhod Strhanec v ulici Osmek. Poslední řidiči se po konstrukci projedou v úterý 6. července, následující den se most až do 5. listopadu uzavře. Znemožněn bude průjezd na Velkou Dlážku i do ulice Za Mlýnem. Zástupci města se dohodli s majiteli Výstaviště, že objízdná trasa pro vozidla do 3,5 tuny povede přes jejich areál.

Foto: Magistrát města Přerova

"Nikdo nepochybuje, že další uzavírka přinese městu komplikace, nicméně oprava se kvůli několika přerovským dopravním stavbám už dvakrát odkládala, a teď je z hlediska bezpečnosti už nezbytné starý most vyměnit za nový," konstatoval radní pro dopravu Tomáš Navrátil.

Most, který se nachází v blízkosti hlavního sídla přerovské Policie ČR, je havarijní. Jeho hlavní závadou je nefunkční izolace, degradace betonu, korodující výztuže nosné konstrukce, nedostatečný záchytný systém i malá únosnost. V průběhu prázdnin přijdou na řadu práce, které popisuje radní Michal Zácha: "Dojde k odstranění mostního svršku až na nosnou konstrukci, pak přijde na řadu její odbourání a snížení stávajících opěr, zřízení nových železobetonových nízkých úložných prahů za stávajícími opěrami. Z projektu vyplývá, že bude nutné vyrobit i atypické železobetonové nosníky." Za nový most dá Olomoucký kraj, který je investorem stavby, 8,5 milionu korun.

Radní dnes schválili smlouvu mezi městem a majiteli Výstaviště. Město bude firmám Emos a Norsol platit za tento vstřícný krok 75 tisíc korun měsíčně. "Jednání jsem s majiteli vedl delší dobu a jsem rád, že jsme se domluvili. Nebýt této dohody, dopravní situace v Přerově by se ještě více vyhrotila," uvedl na závěr radní Zácha.

red

Reklama

MK Bike sport

Katalog firem » Obchod » Cykloprodejny

Nabízíme největší výběr jízdních kol v regionu a to: MTB 26“--29“, Crossové, Gravel, dětské, City, Cruiser, silniční, DH, 4X, BMX, freestyle, elektrokol ... Značky - Author, Kelly´s...