Reklama

Úterý 16. července 2019, svátek má Luboš, venku je 17.2 °C

Moravu obsadili "draci". Festival dračích lodí se v Kojetíně vydařil  

Zprávy z regionu

24.8.2015

Autor: hcz

Fanoušci, kteří přijeli o víkendu do Kojetína na další (v pořadí již devátý) ročník festivalu dračích lodí s názvem Dračí Morava - Draci na Hané, fandili dračím týmům ze všech sil. Místní kanoistický oddíl, který závody pořádá, přivítal letos na startu šestatřicet posádek.

"První festival Dračích lodí jsme pořádali na Moravě již v roce 2006. Na ten letošní devátý ročník přijela kromě družstev z celé republiky i posádka ze slovenského Trenčína, která za námi cestovala už od půl šesté ráno, " řekla Alča Zicháčková.

Foto: Hana Žáčková

Ředitel závodu Pavel Válek doplnil, že posádky letos jedou na dvacítkových a desítkových lodích že jsou do závodů na 1000 a 200 metrů Grand Prix, dračic, fun a firem stejně jako v minulých ročnících vloženy i jízdy dětských domovů.

Foto: Hana Žáčková

Do "dračích" bojů se tentokrát zapojila i juniorská posádka místních volejbalistů, doplněná mladými rychlostními kanoisty. "Když za námi přišel trenér s návrhem, abychom se zúčastnili festivalu dračích lodí, souhlasili jsme. Už dříve jsme si jízdu na dračích lodích vyzkoušeli, ale festival - to je něco jiného, je to naše premiéra. Nijak jsme se nepřipravovali, přišli jsme a jeli. Hned v první rozjížďce jsme porazili ženské týmy Dračice z radnice, Heparinky a Hraďačky časem 59,27 sekund a prvenství jsme vybojovali i v druhé jízdě," prozradili třináctiletí volejbalisté Adam Válek a Tomáš Ptáček.

Foto: Hana Žáčková

hcz

Reklama

Divadelní V. klub Přerov

Katalog firem » Kultura » Divadla

V.Klub je využíván na různé divadelní představení, koncerty, výstavy, galerie.... Také je možnost pronájmu velkého sálu a malého sálku na vaše soukromé akce, večírky, svatební hostiny...