Moderní gymnastky v podzimní sezoně bodují, přivezly celou paletu medailí
19.11.2013
Autor: pnar
Podzimní sezona přerovských moderních gymnastek pokračuje dalšími soutěžemi. V domácím prostředí absolvovaly Oblastní přebor Severomoravské oblasti, na pohárových soutěžích se prezentovaly společné skladby i trojice na závodních plochách ve Veselí, Vyškově, Třebíči, Zubří a Brně. Dva tituly oblastních přebornic, tři stříbrná umístění, medailové zisky z pohárových soutěží 2 – 2 - 3 patří mezi nejvydařenější podzimní výsledky uplynulých sezon a podílely se na nich všechny přerovské gymnastky.
Trojice dívek Martina Tomanová, Martina Zbožínková a Lenka Vincenová, které předvedly svůj um se švihadly, získaly prvenství v oblastním přeboru, bronz v Třebíči a nejvydařenější provedení předvedly ve Veselí, tam však bohužel na medaili nedosáhly a musely si vystačit s "bramborovým" čtvrtým místem. Další trojice: Michaela Ambrožová, Magdaléna Uvírová a Sára Zbožínková , která reprezentuje Přerov se třemi páry kuželů, zhodnotila své tréninkové úsilí pouze v oblastní soutěži. Dívky dopadly se stejným hodnocením jako SSK Vítkovice, ale horší známkou za provedení, proto jim nakonec patří stříbrné medaile.
Ročníky 2005 a mladší pod vedením trenérky Ivany Bořutové udělaly od letní přípravy ve skladbě bez náčiní obrovský výkonnostní pokrok. Od 10. místa ve Veselí mají jejich výkony stoupající tendenci, druhé skončily na oblasti, do finálové části postoupily jako nejmladší ze startujících, v Zubří pak obsadily šesté místo. Nejlepším výkonem a zaslouženě největší radost sdílely společně v Třebíči, kde získaly zlato. Julia Alfimová, Denisa Karasová, Stela Dočekalová, Sára Markovičová, Lenka Hanzlíková s náhradnicí Markétou Lukšovou okusily poprvé ve společné gymnastické kariéře příjemný pocit z vítězství.
Po loňské sezoně skladby bez náčiní dostaly do rukou naděje mladší letos obruče. Ve složení Kristýna Dostálová, Adéla Mikešová, Kateřina Vařáková a Ilona Szárazová bojují s nevyrovnanými výkony. Příčin je více, jednak prvním rokem ve společných skladbách je zařazena Adélka, která je bez závodních zkušeností, schopnost koncentrace na tréninku a scházející disciplína je dalším faktorem. Sedmé skončily ve Veselí, druhé na oblasti, spoustu nedostatků s bronzovým ohodnocením získaly v Třebíči a Brně, suverénně nejlepší výkon předvedly ve Vyškově, kde si po zásluze odvezly zlaté medaile.
Po pěti letech má Přerov zastoupení také v seniorské kategorii. Předepsané náčiní tvoří pět párů kuželů, tři míče a dvě stuhy a tým tvoří čtveřice domácích gymnastek ve složení Blanka Bořutová, Pavlína Koplíková, Eliška Opletalová, Michaela Šlosarová, společně s hostujícími gymnastkami ze SVČ Bruntál Marií Orságovou a SK MG Veselí Eliškou Roubalovou. Náročnou přípravu ovlivňují zdravotní komplikace a také dojíždění hostujících a studujících závodnic. Menší počet společných tréninků je tedy znát i na na doladění provedení obou skladeb. Větší výkonnostní posun je čitelný na skladbě se stuhami a míči, zbytečné chyby v kuželích mají vliv na výsledné hodnocení známky skladby. Závodnice mají na svém kontě titul oblastních přebornic, druhá místa z Vyškova a Brna.
Do startu Mistrovství České republiky zbývá 14 dní, ty se připravující tým závodnic a trenérek pokusí využit v maximální míře na pilování preciznosti technické, umělecké hodnoty a provedení skladeb.
pnar
RJ - Cyklo Konečný
Katalog firem » Obchod » Cykloprodejny
PRODEJNA: KRAMÁŘOVA 15(u nádraží)
Jízdní kola značek Maxbike,Rock Machine,Galaxy,Stevens.Velký výběr náhradních dílů,kvalitní servis.
.Garanční prohlídka a seřízení po ujetí cca 100 km.
Elektrokola:Lectron,R.Machine.
Novinka:E-Babeta,cena 24.900,-Kč

10.7.2026
Přerovská porodnice přivítala v prvním pololetí 243 miminek
Zprávy z regionu
9.7.2026
Komenského ulici čeká třítýdenní úplná uzavírka
Zprávy z regionu
8.7.2026
Přerovské autobusové nádraží čeká oprava
Zprávy z regionu
26.6.2026

