UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.

Moderní gymnastky na prahu soutěží sbíraly medaile a přebornické tituly

Zprávy z regionu

16.9.2021

Autor: red

Po více jak roční pauze nastartovaly moderní gymnastky TJ Spartak Přerov své působení na závodních plochách. Po nestandartně velmi krátké letní přípravě nastoupily do závodního kolotoče volného programu podzimních soutěží.

První dva zářijové víkendy předvedly své výkony na mezinárodní pohárové soutěži O pohár města Ostravy a Oblastním přeboru Severomoravské oblasti v Havířově. Bilance osmi gymnastek v šesti kategoriích z pódiových umístění je nadstandartní, získaly 13 zlatých, 9 stříbrných a 3 bronzové kovy.

Nejmladší naděje, devítiletá Magdalena ŠVORČÍKOVÁ, předvedla dvojboj sestav bez náčiní a se švihadlem. V Ostravě obsadila šesté místo /12.600/, výrazně lépe ukázala, co umí, v Havířově /18.750/, kde ve své kategorii získala oblastní titul i dvě prvenství za obě sestavy. O rok starší Marie KUČOVÁ soutěží letos s obručí a švihadlem. Ve výsledkové listině z pohárové soutěže jí patří sedmé místo /10.750/, stříbro za víceboj a obruč, bronz za švihadlo si odvezla z Havířova /12.850/.

Naděje starší B si měří síly ve dvojboji s kužely a libovolným náčiním. Jedenáctiletá Adéla MIKEŠKOVÁ se v prvním závodě nedokázala vyrovnat s nervozitou a díky nepovedenému výkonu v obou sestavách obsadila 23. místo/10.950/. Zcela odlišný výkon ukázala za týden, který ji za kužele a švihadlo posunul těsně pod stupně vítězů/20.950/. Olívie DOČEKALOVÁ v silné konkurenci na pohárové soutěži obsadila šesté místo /18.050/, na oblasti suverénně ovládla svou kategorii a získala tituly ve víceboji a v sestavách za kužele a obruč /25.000/.

Závodní štěstí zatím chybí na závodní ploše v nadějích starších A Nele HASOŇOVÉ. Za míč si odvezla z Ostravy bronzovou medaili, nepovedené kužele odsunuly závodnici na deváté místo/16.200/. Z oblasti si z trojboje odvezla čtyři čtvrtá místa /26.500/, zatím ale zdaleka neukázala, co umí.

V juniorkách B reprezentuje oddíl Eliška ZBOŽÍNKOVÁ v sestavě s obručí a míčem. Technicky náročným skladbám zatím schází precizní provedení. Z Ostravy si odvezla pátou příčku/22.150/ a
bronz za obruč, v Havířově jí patřila šestá pozice za výkon ohodnocený bodově /22.000/ ve výsledkové listině.

Silné duo závodnic nás letos doprovází v nejstarší kategorii seniorek B. Stela DOČEKALOVÁ předvedla koncentrovanější výkon v Ostravě, kde si odvezla stříbro z víceboje/23.600/ a míče, zlato za sestavu s obručí. V Havířově  přidala kužele a celkový zisk /36.150/ jí vynesl druhou příčku ve víceboji a všech náčiních. Sedmnáctiletá Kateřina VAŘÁKOVÁ ovládla svou kategorii v obou soutěžích. V Ostravě získala celkem /23.900/, v Havířově /36.150/. Bilance jejího výkonu je šest zlatých, jedna stříbrná medaile a nejvyšší známka soutěže za obruč /16.400/.

Přerovské moderní gymnastky čekají další starty na pohárových soutěžích, o mistrovské tituly a nejlepší osobní umístění budou usilovat ve všech šesti kategoriích. Do další přípravy pod vedenímtrenérského týmu ve složení Alice Gřešáková, Iva Otáhalová, Michaela Šlosarová, Naděžda Zemánková a baletní pedagožka Lucie Roháčková přejeme dívkám pevné zdraví a hodně mentální síly na závodních plochách.