Ministr Heger přijede za hejtmanem řešit krizi s odchodem lékařů
26.1.2011
Autor: pnar
Řešit krizi ve zdravotnictví a případné problémy s odchodem lékařů, to je hlavní účel návštěvy ministra zdravotnictví Leoše Hegera, který se zítra setká s hejtman Olomouckého kraje. Hejtman Tesařík chce v souvislosti s protesty lékařů ujištění ministra, že současný vývoj nepovede ke zhoršení zdravotní péče.
Olomoucký kraj se na dopady protestů nemocničních lékařů dlouhodobě připravuje. O situaci jednala Bezpečnostní rada Olomouckého kraje. Hejtman a jeho náměstek pro oblast zdravotnictví Michael Fischer rovněž svolali jednání s vedením zdravotnických zařízení a zástupci pojišťoven s cílem najít východisko ze současné situace. Kraj dále uložil záchranné službě, která je jeho příspěvkovou organizací, aby se připravila na zvýšenou frekvenci převozů pacientů mezi nemocnicemi. Záchranná služba hodlá zmobilizovat vlastní zdroje, ale je připravena využít také nemocniční sanitky a soukromé převozové služby.
Tesařík na ministra zdravotnictví v souvislosti s akcí lékařů opakovaně apeloval. Obává se hlavně poklesu významu Fakultní nemocnice v Olomouci, nebo útlumu Lékařské fakulty Univerzity Palackého. Jako hejtman mu napsal otevřený dopis s výzvou k zahájení stabilizace Fakultní nemocnice v Olomouci, z níž chce odejít 133 z celkem 621 lékařů. Jako senátor, který má právo požadovat ze zákona informace o členech vlády, jej pak požádal o detailní informace o dopadech akce „Děkujeme, odcházíme“ na některá vysoce specializovaná pracoviště.
pnar
RJ - Cyklo Konečný
Katalog firem » Obchod » Cykloprodejny
PRODEJNA: KRAMÁŘOVA 15(u nádraží)
Jízdní kola značek Maxbike,Rock Machine,Galaxy,Stevens.Velký výběr náhradních dílů,kvalitní servis.
.Garanční prohlídka a seřízení po ujetí cca 100 km.
Elektrokola:Lectron,R.Machine.
Novinka:E-Babeta,cena 24.900,-Kč

13.8.2026
První etapa jihozápadního obchvatu Přerova nově počítá i s úpravou Mádrova podjezdu
Zprávy z regionu
24.7.2026
Místo, kde voda baví
Zprávy z regionu
10.7.2026
Přerovská porodnice přivítala v prvním pololetí 243 miminek
Zprávy z regionu
9.7.2026

