Reklama

Čtvrtek 14. listopadu 2019, svátek má Sáva, venku je 8.3 °C

Míle pro mámu: Přerované oslavili Den matek společně s Rodinkou

Zprávy z regionu

12.5.2014

Autor: hcz

Den matek tak trochu jinak, to byla sobotní akce, kterou pro rodiny s dětmi připravila Rodinka - rodinné centrum Přerov. Na "Míli pro mámu" se vydaly stovky dětí spolu se svými rodiči. S pohádkovými bytostmi všichni odstartovali míli plnou zábavných her v Michalově u bufetu U Králíčka, aby po splnění všech zadaných úkolů dorazili do cíle na Horní náměstí, kde byl pro ně připraven kulturní program. Nechyběla hudební ekopohádka "O dvou píšťalkách", vystoupení dětí ze ZŠ Trávník a zaplněnému náměstí zazpíval i Pavel Novák, který celou akci podpořil.

Foto: Hana Žáčková

"Rodinka se přidala ke slovenským mateřským centrům, které měly tuto akci v plánu. Oslava Dne matek je oslavou všech žen, které si to opravdu zaslouží. Je to taková symbolická pocta maminkám za jejich celoroční dřinu. Odhadovali jsme, že přijde zhruba 500 maminek, ale překvapilo nás, že přišlo daleko víc lidí. Už teď nám hlásí ze startovního stanoviště, že chybí magnetky, které prodáváme za symbolických 30 korun. Šedesát procent z výtěžku poputuje na Slovensko, zbytek půjde našemu rodinnému centru. Míli pro mámu podpořilo i město Přerov. Díky grantu jsme mohli tuto akci realizovat," prozradila Ivana Čagánková, vedoucí Rodinky. Na rodiče a jejich děti čekalo opravdu zábavné odpoledne. Na deseti stanovištích plnily děti různé úkoly. "Cílem dnešního dne je utužení rodiny. Děti na trase plní různé úkoly a v cíli na ně pak čekají drobné dárečky a upomínkové listy. Odměnou bude pro ně určitě pohádka "O dvou píšťalkách a koncert Pavla Nováka," doplnila Čagánková.

Foto: Hana Žáčková

Zorganizovat takovou akci nebylo vůbec jednoduché. Na přípravě se podílelo 33 organizátorů. Ruku k dílu přiložily nejen maminky z Rodinky, ale i jejich kamarádky. "Za jedenáctiletou dobu našeho působení jsme ještě tolik lidí na akci neměli. A proč jsme Míli pro mámu ukončili na Horním náměstí? Chtěli jsme této akci dát nového historického ducha. Největší místo, ze kterého je cítit energie, je totiž právě tady mezi těmito krásnými košatými lípami," podotkla Čagánková.

Akci podpořil i zpěvák Pavel Novák, pro kterého je maminka nejdůležitějším člověkem v životě. "Neměla to s námi vůbec jednoduché, a o to víc si cením, že nás dobře vychovala a že naše rodina drží pohromadě," řekl před vystoupením Pavel Novák, který v převleku za vodníka rozezpíval celé náměstí.
"S maminkou jsme se dnes vypravily do Michalova. Spolu s ní jsem plnila jednotlivé úkoly na stanovištích a moc se mně to líbilo. Moje maminka je ta nejlepší na světě….," prozradila sedmiletá Anička Procházková, která mamince k svátku namalovala obrázek a z kapesného koupila kytičku.

Foto: Hana Žáčková

hcz

Reklama

OKNO H

Katalog firem » Řemeslníci » Okna, dveře, zastiňovací technika

Dodávka a montáž plastových oken a dveří, žaluzie, sítě, rolety, demontáž, montáž, zednické zapravení bezpečnostních dveří. Dodávka a montáž vnitřních dveří.