Reklama

Sobota 19. září 2020, svátek má Zita, venku je 17.1 °C

Méně sečí, vyšší tráva a louka na náměstí. Tak to má vypadat letos v Přerově

Zprávy z regionu

6.5.2020

Autor: red

Sečte trávu méně a nedělejte z města vyprahlou poušť. Sečte pravidelně a nenechávejte prostor pro alergeny. Správci zeleně už několik let balancují mezi dvěma skupinami Přerovanů, kteří vyjadřují své názory k sečení travnatých ploch. Na toto téma měli zástupci Přerova a technických služeb tento týden schůzku. Vznikl kompromis, který má pozitiva pro obě strany.

Ilustrační foto

Foto: Depositphotos

Početná skupina obyvatel nabádá správce zeleně, aby nechali v Přerově místo nižších trávníků velkorysé louky. Pro lepší představu, jak by město vypadalo, kdyby se tráva nesekala vůbec, pomůže občanům experiment. Pro ten byl vybrán prostor, který je v centru města, tudíž na očích. Na náměstí Přerovského povstání se posečou jen okrajové části a střed se nechá volně zarůstat, posekán bude za celou sezonu pouze dvakrát.

V těchto dnech probíhá na území města první seč. Ta se kompletně dokončí, další se však vynechá. "Pak se domluvíme na dalším aktuálním postupu. Záležet bude pochopitelně na počasí, dá se ale předpokládat, že sečí bude méně. Každopádně sekat se bude tak, aby trávník měl po zásahu zhruba deset centimetrů. Je ale jasné, že když sekačka najede na nerovnost, tak v tom místě bude nějaký centimetr chybět," řekl náměstek přerovského primátora Michal Zácha.

Dále bylo dohodnuto, že v Michalově bude ponecháno jedno místo jako květnatá louka. V tomto městském parku ale není Přerov stran sečení takzvaně úplně svým pánem, neboť se správci zeleně musí řídit nařízením Agentury ochrany přírody a krajiny, která pro park určuje pravidla. Výjimku v sečení budou tvořit i dětská hřiště, kde má být zachován stejný režim jako v minulých letech, neboť prostor k dětským hrám by neměl být alergenní. A neměl by být ani místem, v němž by se dařilo klíšťatům.

red

Reklama

STEVE REEVE s.r.o. - Pánská móda

Katalog firem » Obchod » Oděvy a butiky » Pánská móda

TANEČNÍ JSOU TADY - OBLÉKNEME VÁS.

AKTUÁLNĚ NABÍZÍME:
- OBLEKY- SPOLEČENSKÉ, BUSINESS
- KALHOTY OBLEKOVÉ, PRO VOLNÝ ČAS
- KOŠILE NOVÝCH VZORŮ
- SPOLEČENSKOU OBUV
- OPASKY
- ŠIROKOU ŠKÁLU MÓDNÍCH DOPLŇKŮ VČETNĚ NOVÉ KOLEKCE KRAVAT A MOTÝLKŮ zn. COLLECTION ADAM

POMŮŽEME VÁM RÁDI S VÝBĚREM, DOLADÍME DETAILY...

LZE U NÁS TAKÉ ZAKOUPIT:
- ELEGANTNÍ SVETRY, VESTY, JEMNÝ ÚPLET
- VOLNOČASOVÁ SAKA
- JEANSY S VYSOKÝM PASEM I V NADMĚRECH
- LETNÍ BEKOVKY

!!!PRO DÁMY!!!

JEANS MARTEN S VYSOKÝM PASEM

TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU! TĚŠTE SE NA VÁŠ NOVÝ OUTFIT!

!!!SLEVA NA VYBRANÉ DRUHY OBLEKŮ. CENY OD 2999,-!!!