Reklama

Pondělí 17. srpna 2026, svátek má Petra, venku je 27.5 °C

Máte obavy z operace kyčle? Setkání pacientů odpoví na klíčové otázky

Zprávy z regionu

25.5.2011

Autor: pnar

Vůbec první setkání pacientů, kterým byly kyčle a kolena nahrazeny umělým kloubem se uskuteční v Nemocnici Přerov. Jde o setkání pacientů s různým odstupem od provedené operace s pacienty v přípravě na tento náročný operační výkon a současně obou těchto skupin se zdravotnickým personálem. Tato akce se uskuteční ve čtvrtek 26. května v 15:00 v přednáškovém sále Nemocnice Přerov.

"Cílem setkání je poskytnout lidem informace o průběhu předoperační přípravy, hospitalizace a následného rehabilitačního režimu a samozřejmě také o doléčení po operaci. V další části setkání budeme reagovat na dotazy pacientů. Také bude prostor pro výměnu zkušeností mezi samotnými pacienty s endoprotézou nebo se na operaci chystající. Chápeme to jako snahu být s našimi pacienty i nadále v kontaktu, protože pro nás to operací nekončí," říká primář ortopedicko-traumatologického oddělení přerovské nemocnice Jiří Selucký s tím, že velmi důležitý je efekt předávání zkušeností mezi pacienty a rozptýlení neoprávněných obav z možné bolesti, narkózy nebo z pooperačního průběhu. "Je pro nás samozřejmě také velmi důležitá zpětná vazba od našich pacientů, které i tímto setkáním získáme," doplnil primář.

V poslední části této akce bude poskytnut přehled o možnostech současné endoprotetiky a pro zájemce předvedeny operační nástroje a modely endoprotéz.
V České republice je ročně operováno zhruba 10 000 endoprotéz kolene a ještě o něco více endoprotéz kyčle. „V přerovské nemocnici děláme za rok více jak 300 těchto operací, minimálním procentem komplikací se řadíme mezi nejúspěšnější české nemocnice, přičemž pacienti mají zaručenu profesionalitu i své dostatečné soukromí. Zájem o tyto operace pořád roste, ale narážíme na možnosti proplácení těchto výkonů. Tyto operace dělá vybraný tým velmi zkušených operatérů tak, aby se udržela erudice a operační dovednosti, přičemž prováděné počty operací nám přitom umožňují velmi osobní a individuální přístup ke každému pacientovi,“ dodal Selucký.

pnar

Reklama

Cestovní agentura Palma - Alena Francová

Katalog firem » Cestovní ruch » Cestovní kanceláře

LAST MINUTE

Uvedená cena za osobu zahrnuje: LETENKY, transfery, ubytování se stravou ALL INCLUSIVE, delegát.

Egypt - Hurghada: MÖVENPICK WATERPARK RESORT & SPA 5* 30.8.-6.9.2026 z Brna za 15 890 Kč osoba

Egypt - Marsa Alam: PICKALBATROS PORTOFINO VITA 5* 28.8.-4.9.2026 z Brna za 18 800 Kč osoba

Tunisko - Hammamet: CONCORDE MARCO POLO 4* 25.8.-2.9.2026 z Ostravy za 15 990 Kč osoba

Turecko - Marmaris: ELEGANCE 5* 20.8.-27.8.2026 z Brna za 18 590 Kč osoba

Turecko - Turecká riviéra: MASTER FAMILY CLUB 5* 5.9.-13.9.2026 z Brna za 18 200 Kč osoba

Turecko - Kusadasi: SUNIS EFES ROYAL PALACE 5* 31.8.-7.9.2026 z Brna za 23 690 Kč osoba

Řecko - Kos: MITSIS SUMMER PALACE 5* 21.8.-29.8.2026 z Ostravy za 34 490 Kč osoba

Řecko - Zakynthos: ALYKANAS BEACH 4* 28.8.-4.9.2026 z Brna za 19 990 Kč osoba

Těšíme se na Vás!

Kontakty:
www.ck-palma.cz
e-mail: palmaol@ck-palma.cz
tel. 585 154 587
mobil: 602 21 01 21