Reklama

Středa 19. června 2019, svátek má Leoš, venku je 26.7 °C

Masopustní veselí v Dřevohosticích: domácí zabijačka a divoký rej masek

Zprávy z regionu

13.2.2012

Autor: hcz

Tradice vodění medvěda, domácí zabijačka a průvod masek připadly letos v Dřevohosticích na sobotu. V mrazivém počasí, kdy teploměr ukazoval -16,5 stupně Celsia, se sešli za místní sokolovnou členové házenkářského oddílu, a zatímco oni připravovali domácí zabijačku, u hasičské zbrojnice panoval čilý ruch. Hemžilo se to tady roztodivnými maskami. Nechyběl medvěd, klauni, Marfuška, Jů a Hele, ale ani Pat a Mat. Z daleké galaxie zavítalo do Dřevohostic i UFO.

Dřevohosticemi se od ranních hodin linula vůně prdelačky. "Na zabijačku se připravujeme celý rok. Pro nás je to už rutina. Děláme ji čtvrtým rokem a pokaždé ji koordinujeme spolu s voděním medvěda," řekl k akci sokol Milan Telinger. Karel Seidl prozradil, že na vepřové "hody" padl jeden 130 kilový čuník, ze kterého se uvařila zabijačková polévka, nadělaly jitrnice, ovar, tlačenka, ale i prejt a klobásy. A zatímco sokoli v polní kuchyni vařili prdelačku, průvod masek chodil obcí dům od domu. Někde je přivítali s otevřenou náručí. Podarovali štamprličkou a voňavými koblížky. Jinde zůstaly dveře před bujarými maskami zavřené.

Foto: Hana Žáčková

Historie vodění medvěda je v obci tak stará, že si ani nejstarší obyvatelé nepamatují, kdy vlastně vznikla. "Někdo říká, že se poprvé tady vodil medvěd někdy v roce 1848. Co však z historie víme, začali vodit medvěda divadelníci, po nich organizaci převzali místní sokoli a teď, poslední dva roky, se tradice ujali dobrovolní hasiči," prozradil místostarosta Dřevohostic Petr Dostál. "Mám dvaasedmdesát let, a co já si pamatuji, jezdívaly po dědině alegorické vozy s volskými spřeženími. Tehdy, ale ještě chodila celá dechovka. Dnes na ni nikdo nemá peníze, a tak se jezdí s hasičským autem, na kterém je namontovaný amplion," řekl Miloš Kvasnica.

Foto: Hana Žáčková

Masopustní veselí ale voděním medvěda v Dřevohosticích nekončí. 17. února bude pokračovat Masopustní zábavou, 19. února pak Dětskými šibřinkami a 21. února na náměstí Pochováním basy.

hcz

Reklama

RESTAURANT ROUTE 66

Katalog firem » Restaurace, stravování » Restaurace

Tento víkend Vás zveme na kolena, žebra a pivo. Těšit se můžete na vepřová kolena, hovězí a vepřová žebra… Na čepu Pilsner Urquell, Zubr Grand, Radegast, americká ipa GIGA IPA. Čekáme na Vás již tento pátek od 17 hod, sobota a neděle od 10 hod.
Těší se na Vás kolektiv Route 66 restaurant