Kvůli vlně veder platí v celém Olomouckém kraji zákaz rozdělávání ohňů v přírodě
Kvůli vlně veder a zvýšenému riziku vzniku požárů vyhlásil hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk od pátku 26. června od 12 hodin období zvýšeného nebezpečí vzniku požárů.
Na území kraje je až do odvolání zakázáno rozdělávání a udržování otevřeného ohně ve volné přírodě, pálení klestí, používání pyrotechniky nebo vypouštění lampionů se světlem z otevřeného ohně. Opatření se týká zejména lesů, parků, zahrad, luk a zemědělských ploch. Vedení kraje i hasiči vyzývají veřejnost k maximální opatrnosti a dodržování vyhlášených omezení.
red





