Reklama

Čtvrtek 9. dubna 2020, svátek má Dušan, venku je 13.9 °C

Krizový štáb Přerova přijal dnes několik opatření

Zprávy z regionu

14.3.2020

Autor: red

Dnes zasedal na přerovské radnici krizový štáb města Přerova, který svolal primátor města Petr Měřínský. Štáb přijal ve 14 hodin níže uvedená opatření či doporučení.

Ilustrační foto

Foto: Depositphotos

1. Městská autobusová doprava bude od pondělí 16. března jezdit v prázdninovém režimu, jízdní řády už byly zveřejněny. Pracovníci společnosti Arriva, která autobusovou dopravu zajišťuje, začali provádět ve větší míře dezinfekci vozů. Na tuto práci byl sjednán jeden specialista, který se bude činností zabývat. Doporučujeme cestujícím, aby pokud možno platili u řidiče bezkontaktní kartou a dodržovali mezi sebou bezpečnostní odstupy, zároveň, aby nevystavovali žádnému riziku ani řidiče.

2. Prozatím nebudou uzavřeny přerovské mateřské školy. V pátek 13. března přišlo do tohoto zařízení 36 procent dětí. Nadále doporučujeme rodičům, kteří aktuálně nechodí do zaměstnání, aby děti do školky nevodili. Neuzavírání mateřských škol doporučuje v tuto chvíli i Olomoucký kraj. Rodiče dětí byli poučeni, že do školek nebudou přijímány děti, které mají zjevné respirační obtíže (rýma, kašel), učitelky mohou dětem průběžně měřit teplotu. Jesle jsou v provozu, rovněž se nepočítá s jejich uzavřením. Denní stacionář v Purkyňově ulici je uzavřen.

3. Školní jídelny, které až do pátku 13. března vařily i pro veřejnost, budou od pondělí 16. března zcela uzavřeny. Vařit se zde bude pouze jídlo určené pro rozvoz – tedy v rámci například pečovatelské služby, která jídlo rozváží klientům, nebo pro Domov pro seniory.

4. V Přerově je obecně vyhláškou zakázán podomní prodej. Pokud by kdokoliv nabízel podomní prodej (včetně nabídky nákupů, nebo prodeje roušek či jiných ochranných prostředků), neprodleně tuto zkušenost nahlaste na linku Městské policie Přerov 581 268 417.

5. Odbor sociálních věcí a školství přerovského magistrátu v následujících dnech zveřejní prostřednictvím webu města Přerova non-stop telefonní linku pro osamělé občany, kteří jsou v karanténě a potřebují zajistit nákupy či vyzvednutí léků. Tato služba bude sloužit nejen lidem v karanténě, ale třeba i seniorům či nemohoucím lidem, kteří jsou závislí na donášce nákupů od lidí, kteří jsou aktuálně v karanténě. V této věci ještě bude nutné dořešit hygienické záležitosti stran předávání nákupů, peněz atd.

6. Magistrát města Přerova v tuto chvíli omezuje úřední hodiny na pondělí a středu. Doporučujeme ale občanům, aby ji v případě, že jejich návštěva úřadu není nutná, odložili na příhodnější dobu. V rámci úřadu bude omezena terénní činnost, tedy například kontroly.

7. Obchodnímu centru Galerie Přerov, kde je například otevřena prodejna potravin, bude doporučeno vypnout v objektu wifi, aby toto centrum nelákalo návštěvníky kvůli tomuto "bonusu".

8. Nadále sledujte webové stránky města Přerova, kde v sekci Koronavirus najdete ty nejaktuálnější informace.

red

Reklama

Svítidla INTEX

Katalog firem » Obchod » Svítidla

Svítidla pro vnitřní, venkovní použití. Návrhy osvětlení domů, bytů, kanceláří, zahrad. Poradenská činnost. Stolní lampy, stojící lampy, kancelářské osvětlení, lustry, stropní sv...