Reklama

Čtvrtek 9. července 2020, svátek má Drahoslava, venku je 15.1 °C

Kozlovská ulice se na dva měsíce uzavře, budou tu měnit kanalizační potrubí

Zprávy z regionu

26.6.2020

Autor: red

Dvě větší stavební akce ovlivní v průběhu prázdnin život v Přerově. Tou první je plánovaná výměna kanalizačního potrubí v Kozlovské ulici, která na dva měsíce uzavře silnici v této části města.

Jedná se o společnou akci města a společnosti Vodovody a kanalizace Přerov. Zatímco VaK se tu bude od 7. července do 31. srpna zabývat výměnou kanalizačního potrubí a přepojením přípojek, v režii města pak bude výměna uličních vpustí včetně přepojení na nové kanalizační potrubí. Asfaltování v celé šíři úseku, mezi ulicemi Malá Trávnická a Bayerova, pak bude společnou investicí. Tato stavba přinese komplikace řidičům, kteří budou muset volit objízdnou trasu, ale rezidenti se nemusí bát, že by neměli kam odstavit svá auta.

Obyvatelé, kteří parkují u svých domovů ve vnitrobloku Trávníku, budou mít umožněný vjezd a parkování po celou dobu výstavby. Na změnu se musí připravit i cestující v autobusech, protože na trase se nachází hned dvě zastávky. Zastávka U Tenisu bude přesunuta na dočasně zřízenou obousměrnou zastávku na Třídě 17. listopadu, zastávka v Bayerově ulici bude zrušena bez náhrady. Autobusové linky budou vedeny po objízdné trase podle výlukových jízdních řádů a cestující budou o změnách spraveni na pravidelných informačních místech dopravce, na dotčených označnících a ve všech autobusech, jichž se změna týká.

Druhá investice míří do Palackého ulice, kde ale nepůjde o zásah do vozovky. V minulých dnech bylo vydáno rozhodnutí k další etapě rekonstrukce parovodu na horkovod. Stavební práce začnou v pondělí 29. června a práce mají být prováděny většinou v travnaté ploše, popřípadě v chodnících. Tuto akci zaštiťuje společnost Veolia Energie ČR, která postupně mění v celém Přerově parovodní soustavu za horkovodní, která je efektivnější a šetrnější k životnímu prostředí. Práce, které si letos naplánovala v Palackého ulici, by tu měly být hotovy do 25. srpna. 

red

Reklama

Středisko volného času Atlas a Bios, Přerov

Katalog firem » Vzdělávání » Dětské organizace

Středisko volného času ATLAS a BIOS, Přerov nabízí dětem, mládeži i dospělým aktivní trávení volného času ve více než 130 zájmových kroužcích. K dalším aktivitám se řadí výukov...