Reklama

Sobota 19. září 2020, svátek má Zita, venku je 19.7 °C

Kontejnery na odpad se už do ulic nevrátí, obyvatelům města mají více sloužit sběrné dvory

Zprávy z regionu

3.8.2020

Autor: red

Dvakrát ročně se v přerovských ulicích objevovaly velkoobjemové kontejnery, do nichž lidé odkládali odpad z domácností. Letos na jaře nebyly na obvyklá stanoviště kontejnery přistaveny. A nebudou na svých místech ani pro podzimní úklid. Důvodem tohoto rozhodnutí je fakt, že už několik let občané dávají do nádob i věci, které tam nepatří. Zaměstnanci technických služeb pak musejí obsah ručně třídit, což službu nejen prodlužuje, ale i zdražuje. Přerované jsou proto vyzýváni, aby více využívali dva sběrné dvory, které město pro tyto účely vystavělo.

Ilustrační foto

Foto: Depositphotos

"V posledních letech jsme ve spojitosti s velkoobjemovými kontejnery řešili dva problémy. Tím prvním je skladba odložených věcí. Lidé nám do nádob házeli třeba pneumatiky, barvy, ředidla, vysloužilé ledničky, pračky, televize i uhynulá zvířata. Obsah pak nebylo možné odvézt na skládku, museli jsme všechno přebrat, roztřídit a převézt," konstatoval jednatel Technických služeb města Přerova Bohumír Střelec. A tím druhým problémem byly stížnosti lidí, kteří poukazovali na to, že když zaměstnanci technických služeb na místo kontejner přistaví, obratem jej zaplní podnikatelé z okolí svým odpadem, takže do hodiny už nemají kam staré věci ukládat. Služba občanům se tak míjela účinkem.

"Máme sběrné dvory v ulicích Na Hrázi a Želatovská a chceme občany naučit, aby je více využívali. Tak, jak je to zvykem v jiných městech. Sem mohou Přerované nosit objemnější věci ze svých domácností, my je zdarma přebereme k likvidaci," doplnil jednatel Střelec. Vzpomněl i to, že mnozí lidé se odvozu do dvora brání argumentem, že nemají k přepravě vhodné auto. Střelec ale připomíná, že pro tyto účely je možno přímo u Technických služeb města Přerov objednat za úplatu odvoz. Věci do dvorů se svážejí každý pátek, kontakty pro objednání této služby jsou na webových stránkách. Za odvezený elektrospotřebič zaplatí zákazník 120 korun a za kus nábytku 200 korun.

V Přerově jsou dva sběrné dvory, každý na jiné straně města. Jeden je přímo v areálu Technických služeb města Přerova v ulici Na Hrázi, druhý v areálu někdejších kasáren v Želatovské ulici. Dvory jsou otevřeny od pondělí do pátku od 7 do 17 hodin a v sobotu od 8 do 16 hodin.

red

Reklama

Restaurace Městský dům - restaurace uzavřena

Katalog firem » Restaurace, stravování » Restaurace

Městský dům se nachází v centru Přerova. Na jídelním lístku najdete pokrmy české i mezinárodní kuchyně a různé speciality. Kapacita restaurace je 100 míst a je zde možné pořádat růz...