Reklama

Sobota 21. července 2018, svátek má Vítězslav, venku je 25.8 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Komentované prohlídky výstavy přiblížují trend sběratelství na Přerovsku

Kultura

29.1.2016

Autor: Lenka Šimková

Výstava s názvem Přerovský sběratel 60 je k vidění v Galerii města Přerova už dva týdny. Dobové pohlednice, poštovní známky, odznaky, zápalkové nálepky, sýrové a pivní etikety a spousta dalších lákají návštěvníky každým dnem a organizátoři výstavy připravili poutavý doprovodný program. Zájemci se tak mohou zúčastnit celkem tří komentovaných prohlídek, přičemž každá bude mít svá specifika.

Foto: Lenka Šimková

První komentovaná prohlídka výstavy se konala včera odpoledne. Pan Oldřich Kožuch, který je zároveň místopředsedou Přerovského klubu sběratelů, zaměřil svůj výklad na historii žiletkových a sýrových obalů, hlavní zajímavostí pak bylo přiblížení historie piva a pivovarnictví v přerovském regionu. "Já sám jsem víc jak padesát roků dělal do pivovarnictví. Koncem šedesátých let se vytvořilo v republice asi přes třicet klubů zabývajících se právě problematikou piva a spadalo sem vlastně všechno – od etiket, tácků, účtenek až po různé zajímavé pivní lahve,“ vyjmenoval Kožuch a dále uvedl několik zajímavostí k vystaveným exponátům.

Že je o výstavu velký zájem, dokazuje i fakt, že během pouhých čtrnácti dnů si do městské galerie našla cestu již tisícovka návštěvníků. Právě jubilejní příchozí se stala paní Marie Šestáková, která včera odpoledne převzala malou pozornost od Vladimíra Caletky, předsedy Přerovského klubu sběratelů. Neskrývala svou radost a zároveň přislíbila panu Caletkovi, že na oplátku přinese jednu starou telefonní kartu, kterou má doma.

Příští komentovaná prohlídka se uskuteční ve čtvrtek 11. února v 16 hodin. Expozicí návštěvníky provede známý přerovský sběratel Břetislav Passinger, který se zaměří právě na historii našeho města a okolí, staré pohlednice, dopisy, poštovní razítka a jiné. Poslední komentovaná prohlídka se bude konat 25. února a zájemci se dozví zajímavosti z historie zápalkových nálepek. Pokud vám z nějakého důvodu časově nevyhovuje ani jedna z komentovaných prohlídek, nezoufejte. Výstava jako taková určitě stojí za návštěvu a základní informace o sběratelství se dozvíte i na vystavených panelech. Expozice bude k vidění v městské galerii až do 29. února.

Lenka Šimková

Reklama

ELSON auto s.r.o.

Katalog firem » Auto - moto

Jsme ryze českou společností, která působí na českém i zahraničním trhu již od roku 1990. Naše společnost je postavena na vlastním vývoji a výrobě kvalitních střešních nosičů a pří...