Reklama

Čtvrtek 6. srpna 2026, svátek má Oldřiška, venku je 21.7 °C

Kolotoč ponižování a útočení trval několik let, teď čeká agresivní muže soud

Krimi

18.7.2012

Autor: pnar

Žárlivost, urážky a nakonec i násilí – zhruba v takovém duchu se nesou každodenní trable dvou žen. Více než dva roky čelí slovním i fyzickým útokům svého manžela žena z Hranic. V bezpečí není doma, ani na veřejnosti, své útoky navíc násilnický partner přiživuje popíjením alkoholu. Ponižování, výhrůžkám a pronásledování zase čelí žena z Přerova. Její bývalý manžel se už třetím rokem vyžívá v každodenním pronásledování a útočení.

Slovní a fyzické útoky na denním pořádku ze strany svého běžně podnapilého manžela snášela čtyřicetiletá žena z Hranic už od dubna roku 2010. Překážkou nebyl agresorovi ani jejich čtrnáctiletý syn.
„K útokům docházelo jak v místě trvalého bydliště, tak i na veřejnosti. Muž ženu fackoval, bil pěstmi a často ji také držel pod krkem. Dle ohrožené ženy se hádky a urážky ze strany manžela začaly stupňovat od začátku letošního roku,“ přiblížila mužovo počínání mluvčí přerovské policie Miluše Zajícová. Podle slov týrané ženy stály za téměř každodenními ataky manželova žárlivost, popíjení alkoholu a finanční problémy v domácnosti.
"K poslednímu napadení došlo v sobotu okolo druhé hodiny ranní. Podezřelý ženu bil pěstmi a do těla a hlavy a také ji tahal za vlasy. Dle lékaře utrpěla zhmožděniny s dobou léčení do sedmi dnů,“ popsala dále Zajícová.
Tím se agresivní manžel odsoudil k desetidennímu vykázání ze společného obydlí a jeho bezprostředního okolí. Podle vyjádření mluvčí se totiž nejednalo o první incident, při kterém policisté zasahovali. Násilí se vůči ženě naopak stupňovalo, a tak se devětatřicetiletý agresor bude zodpovídat z trestného činu týrání osoby žijící ve společném obydlí až se čtyřletým možným trestem pobytu za mřížemi.
Neslavně se zřejmě povede také přerovskému pronásledovateli v roli bývalého manžela. Ten už třetím rokem sužuje sedmatřicetiletou ženu z Přerova i několikadenními útoky v podobě telefonátů a SMS zpráv, ve kterých nešetří vulgaritami, ponižováním a výhrůžkami. "Od května roku 2009 až do současnosti je žena neustále terčem útoků, ze strany svého bývalého manžela. V nočních hodinách chodí k domu, kde má žena trvalé bydliště, pozoruje poškozenou a chce, aby za ním přišla před dům,“ uvedla k mužovu jednání mluvčí Zajícová. Na jeho počínání nezměnily nic ani opakované žádosti, aby ji neobtěžoval a přestal se sledováním. "Muž je podezřelý z trestného činu nebezpečné pronásledování s jednoletou trestní sazbou odnětí svobody,“ doplnila policejní mluvčí.

pnar

Reklama

Cestovní agentura Palma - Alena Francová

Katalog firem » Cestovní ruch » Cestovní kanceláře

LAST MINUTE

Uvedená cena za osobu zahrnuje: LETENKY, transfery, ubytování se stravou ALL INCLUSIVE, delegát.

Albánie: MELIA DURRES 5* 18.8. - 25.8.2026 z Brna za 30 890 Kč

Řecko - Kos: WHITE OLIVE MARINE 4* 11.8. - 19.8.2026 z Ostravy za 28 990 Kč

Řecko - Rhodos: CANVAS BY MITSIS PETIT 4* 31.8. - 8.9.2026 z Brna za 29 790 Kč

Bulharsko-Burgas: PERLA ROYAL 5* 9.8. - 16.8.2026 z Brna za 18 990 Kč

Egypt-Hurghada: SENTIDO NAGA BAY 5* 23.8.–30.8.2026 z Brna za 23 590 Kč osoba

Egypt-Marsa Alam: JAZ NEO REEF 4* 20.8. - 27.8.2026 z Brna za 17 620 Kč osoba

Turecko-Bodrum: VERY CHIC HOTEL 5* 12.8.–19.8.2026 z Brna za 25 790 Kč osoba

Turecko - Turecká Riviéra: MASTER FAMILY CLUB 5* 21.8. - 28.8.2026 z Ostravy za 22 680 Kč osoba

Turecko-Marmaris: AQUA 5* 9.8. - 17.8.2026 z Ostravy za 29 390 Kč osoba

Tunisko: CONCORDE MARCO POLO 4* 18.–26.8.2026 z Brna za 15.990 Kč osoba

Kontakty:
www.ck-palma.cz
e-mail: palmaol@ck-palma.cz
tel. 585 154 587