Reklama

Sobota 30. září 2023, svátek má Jeroným, venku je 15.4 °C

Kapela D.U.Bmusic uspořádala na Base campu koncert na podporu projektu Kola dětem. Vybralo se 6300 korun

Kultura

22.2.2015

Autor: hcz

Muzikanti z kapely D.U.Bmusic se před časem rozhodli podpořit projekt nadace Andrey Radové Kola dětem. Stejně jako zakladatelku nadace zasáhl D.U.Báky silný příběh bikera Marka Reynoldse, který za svého života sbíral finanční prostředky na koupi dětských jízdních kol, která pak rozdával dětem ze sociálně slabých rodin. Druhý benefiční koncert na získání finančních prostředků na koupi nových dětských kol uspořádala kapela D.U.Bmusic v sobotu večer v přerovském Base campu. Podpořit projekt přišel i cestovatel Jan Evják, který v roce 2012 přejel na kole napříč Střední Amerikou.

"Před časem se celá naše kapela rozhodla, že budeme pořádat benefiční koncerty. Někdy okolo Silvestra jsem se náhodou dověděl o nedoceněných projektech, mezi kterými byl i projekt nadace Kola dětem. Projekt mě automaticky zaujal, protože kolo a děti jsou moje srdcová záležitost. Proto jsem zavolal zakladatelce nadace Andree Radové a oslovil několik lidí, kteří by se mohli na projektu podílet. Ozval se mně Honza Evják z Liptálu u Vsetína, který je stejný fanda a cestovatel jako já. Honza před třemi lety přejel na kole letem světem Mexiko a Panamu. O své čtyřměsíční pouti Střední Amerikou, na které ujel 4300 kilometrů, sepsal knihu, která by mu měla co nevidět vyjít. Já se znám s Honzou z několika cyklofestů, a tak když se nabídl, že přijede a připraví o své dobrodružné pouti Střední Amerikou besedu, byli jsme moc rádi (aspoň nebudeme muset hrát celou dobu). Dnešní benefiční koncert měli podpořit i Bumbrlíci z Pomerančové zahrady, ale protože řádí všude chřipka, zaútočily viry i na 'bumbrlíčky'," prozradil před koncertem frontman kapely D.U.B. Pavel Kadlíček.

Kasička, do které peníze na podporu projektu Kola dětem členové kapely sbírají, se pomalu začíná plnit. Na prvním benefičním koncertu v Potštátu vybrali muzikanti od bike teamu VORTEX 2500 korun. "Pak se hecla naše zpěvačka Eva, která vyřešila benefici šalamounsky a dokonale. Prostě podojila finančně svoji mateřskou firmu a napekla koláčky, rolky, hnědky a čokobuřty, které za mrzký benefiční peníz nacpala do žaludku členů nadnárodní korporace DHL. Za její šunkofleky v čokoládě a zemlbábu v rosolu zaplatili strávníci 3228 korun. Dnes lidé přispěli částkou 6300 korun. A to není všechno. Firma Sapa Bike Cyklo & Bike věnovala pro malé cyklisty, kteří v rámci benefice kola dostanou, pět nádherných cyklo přileb," dodal frontman kapely D.U.Bmusic.

Benefiční koncerty jsou v plném proudu. Kapela D.U.Bmusic vystoupí 13. března v Kroměříži, 21. března v Ostravě a 4. dubna ve Vsetíně. "Další místa, kde by mohly benefiční koncerty pokračovat, jsou v jednání. Celou akci nejspíše ukončíme v dubnu v přerovské restauraci Pivovar spolu s kapelou Ginger," doplnil Kadlíček.

První kola díky finančním příspěvkům dárců dostaly děti před nedávnem na severu Čech. Peníze z benefičních koncertů kapely D.U.Bmusic ale zůstanou v našem regionu. Rodiny, kam kola poputují, pomohou nadaci Kola dětem vybrat pracovníci magistrátu města Přerova.

hcz

Reklama

HRAD SOVINEC

Katalog firem » Cestovní ruch » Hrady, zámky

30. září a 1. října 2023
Jak vznikají dějiny
Bitva o Sovinec
Výročí - pětistá akce pořádaná na hradě Sovinec

Po oba dny se o Vaší zábavu postará Sokolník Monti
Skupina historického šermu BIBUS SPIRITUS
Šermířská a divadelní společnost MALBERK¨
Skupina historického šermu MOHELNICKÁ SEBRANKA
Loutkové divadlo Kašpárkův svět
Skupina dobových tanců MALARTES

Vstup na věž , prohlídka s průvodcem či ukázka řemesla samozřejmostí

VÍCE NA: http://www.spinavci.cz/bitva.htm