UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.

Již potřetí vyrazili běžci na trať trailu Ledňáček s BEST4RUN

Zprávy z regionu

21.1.2019

Autor: hcz

Milovníky běhu přivítala v neděli odpoledne v Cross Aréně Přerovské rokle blátivá trať. Více jak stovka závodníků 3. ročníku zimního trailu pod názvem Ledňáček to neměla vůbec jednoduché. Letošní Ledňáček by se dal přejmenovat na "Bahňáčka". Pro mnohé běžce to byl extrémní závod, který pořádá AK Přerov, z.s. ve spolupráci s přerovskou běžeckou speciálkou Best4Run za podpory Magistrátu města Přerova.

Desetikilometrová trať letošního ročníku vedla převážně přes polní blátivé cesty, pole, louky a kousek asfaltu. A byla opravdu náročná. Organizátoři měli pro zájemce přichystané i tentokrát zdarma testovací boty. "Závodníci poběží po autokrosové dráze směrem na Čekyň, Lhotku a na závěr si vyběhnou jedno kolo přímo na autokrosové rokli,“ řekl organizátor akce Honza Koňařík. Dodal také, že doufal, že bude mrznout, nebo že alespoň nasněží, ale počasí člověk neovlivní a tak se běžci museli "poprat" s náročným blátivým terénem.

Na start se postavily tři kategorie mužů a dvě kategorie žen. Mezi nimi nechyběli běžci ze  Šternberka, Olomouce, Prostějova, Morkovic, Brna, Nelešovic, Kroměříže, Hradce Králové, Skaštic, Otic, Tovačova, Poličné, ale i z Čekyně a Přerova. Nejmladším účastníkem, který se vydal na desetikilometrovou trať, byl Jáchym Kouba z SK Přerov. V kategorii mužů do 29 let doběhl devátý v čase 0:49:11. "Běželo se dobře," svěřil se po závodu Jáchym. A jak dopadli ostatní závodníci?

Kategorii mužů do 29 let vyhrál Michal Dočkálek (0:40:21) před Davidem Babiánkem z In-Life Cycling Teamu (0:43:54) a Tomášem Gajduškem z Přerova (0:45:21). V kategorii mužů od 30 do 39 let byl nejlepší Radim Perknovský z OOS SK Prostějov (0:40:29), druhý byl Tomáš Minařík z Valachbajk teamu, Kašavský kros (0:41:28) a třetí doběhl Pavel Žák z Bike Triatlonu Morkovice (0:41:51). Kategorii mužů nad 40 let vyhrál Tomáš Blaha z AK Asics Kroměříž v novém rekordním traťovém čase (0:37:17) před Janem Fátorem ze Slavie Hradec Králové (0:40:40) a Patrikem Bartíkem - Kesbuk (0:42:44). Mezi ženami byla nejrychlejší v kategorii do 35 let Alena Losertová (0:49:52), druhá doběhla Magda Valentová (0:54:03) a bronzovou příčku obsadila Kristýna Zvěřová - VSO (0:54:04). V ženské kategorii nad 35 let získala prvenství Helena Kovařčíková z Poličné (0:49:25), stříbrnou příčku obsadila Monika Peluhová z Přerova (0:50:37), třetí doběhla Olga Blaťáková z Sport Development Přerov (0:53:09).

Bez materiální podpory sponzorů by to nešlo. "Proto chceme poděkovat všem, kteří nám při organizaci pomohli,“ dodali organizátoři.